Džínsy podľa postavy. Ktoré vám sadnú najlepšie?

Džínsy sú neoddeliteľnou súčasťou snáď každého šatníka a mnohé ženy ich majú hneď niekoľko v rôznych farbách i strihoch. Nie každé ale lichotí každej postave. Aké teda voliť, aby podčiarkli vaše prednosti a odpútali pozornosť od drobných vád na kráse?

Džínsy pre postavu typu hruška

Ak patríte medzi majiteľky postavy typu hrušky, potom ste pyšná na svoj štíhly pás a zvyčajne sa snažíte odpútať pozornosť od kyprejších bokov. Pre tieto účely skvele poslúži džínsy unisexové či boyfriend rovné džínsy, ktoré opticky zmenší rozdiel medzi úzkymi nohami a širšími bokmi. Aplikáciami či trhlinami na nohaviciach potom môžete odpútať pozornosť ešte viac.

Džínsy pre postavu typu jablko

Ak štíhly pás nie je vašou doménou, siahnite jednoznačne po džínsoch s vysokým alebo aspoň stredne vysokým pásom, v ktorých prebytočné kilá ľahšie zamaskujete. Vhodné budú tiež rovné nohavice, ktoré opäť opticky zmenší rozdiel medzi proporciami v páse a na nohách.

Džínsy pre chlapčenskú postavu

Pokiaľ máte súmernú postavu bez významnejších kriviek, ideálnou voľbou pre vás budú pasovej džínsy extra skinny v kombinácii s voľne zakasaným topom. Touto kombináciou zvýrazníte pás a opticky na svojej postave vytvoríte zaoblené krivky. Zabudnite naopak na džínsy s rovnými nohavicami a celkovo unisex modely.

Džínsy pre postavu presýpacích hodín

Pokiaľ máte postavu presýpacích hodín, teda úzky pás, bujné poprsie a krivky v bokoch, potom máte vlastne vyhrané a džínsy len nesmiete svoje línie zbytočne skrývať. Skvele vyniknete v džínsoch do pasu alebo aj s nízkym pásom, s nohavicami do zvonu alebo miernym rozšírením – po tých ale siahnite len v prípade, že nemáte príliš malú postavu.

Džínsy pre postavu typu obrátený trojuholník

Máte širšie ramená, a naopak štíhly zadoček a nohy? Potom smelo siahnite po slim-fit alebo skinny džínsoch, ktoré vaše ladné dolné partie len podčiarknu. Ak ste navyše vysoká, môžete voliť aj skrátenú dĺžku džínsov.