Ako nosiť džínsovú bundu?

Džínsová bunda patrí k evergreenom módneho priemyslu. Nosila sa v zlatých deväťdesiatkach, nosia sa aj v súčasnej dobe, a to stále s obrovskou obľubou. Pokiaľ vám v šatníku chýba tento nestarnúci kúsok, je načase si ho uloviť. Možno však nad tým stále ešte uvažujete, pretože si nie ste istí tým, ako džínsovú bundu vlastne nosiť, prípadne s čím ju kombinovať. A s tým vám poradíme! Kombinácia denimového kúsku je totiž jednoduchšia, než si myslíte.

K sukni alebo k šatám

O džínsovej bunde je možné dnes konštatovať, že hovoríme o takej klasike, ktorá je dnes k dostaniu v mnohých moderných podobách. Aj preto sa oplatí investovať do nových modelov, ktoré sa od tých, čo nám driemajú na pôde, značne líšia.

Či už vám nakoniec učaruje bunda po mamičke, alebo si kúpite úplne nový hit, čo ho treba skombinovať so sukňou alebo šatami? K tomu pridajte biele tenisky, k sukni prípadne jednofarebné tričko a máte outfit ako struk.

Denim k denimu sadá

Najmä módni štylisti a návrhári si veľmi obľúbili kombinovať dva rovnaké materiály k sebe, a to dokonca v rovnakom farebnom odtieni. A my sme zo spojenia tiež úplne odvarení! Denim k denimu sadá, preto sa nebojte kombinovať džínsové kúsky s ďalšími džínsovými prvkami.

Napríklad krátka džínsová bunda sa hodí k úzkym nohaviciam rovnakého odtieňa, oversized model sa nebojte kombinovať s takzvanými mom jeans, ktoré sú hitom posledných mesiacov.

Zdobené bundy k elegantným nohaviciam

Nikde sa však nepíše, že musíte kombinovať džínsovú bundu iba s neformálnymi kúskami oblečenia. Naopak, móda je v súčasnej dobe trochu zhovievavá a dáva človeku možnosť voľby. Preto ak vám v šatníku driemajú zdobenejšie kúsky, nebojte sa ich skombinovať napríklad k elegantným nohaviciam, ku ktorým pôjdu úplne dokonale.

A čo potom na nohy? Podpätky, elegantné mokasíny, alebo elegantnejšie podoby čisto bielych tenisiek sú vždy skvelou voľbou.