5 miest, ktoré navštíviť v New Yorku

Keďže má cestovanie zelenú, väčšina ľudí balí kufre a vydáva sa do krajín, kam sa dlhú dobu chceli pozrieť. A jednou z miest je aj New York, ktorý je často prezývaný ako betónová džungľa. Ak tomu tak skutočne je, to musíte zistiť sami. Pri sedení v lietadle si v ideálnom prípade začnite spisovať svoj itinerár a vydajte sa v ústrety zážitkom.

Socha slobody ako must have

Za must have veci sa označuje niečo, čo je úplne samorejmé mať, navštíviť alebo vidieť. A pre New York je takýmto must have miestom na cestovateľskom itinerári Socha slobody. Je bezpochyby symbolom Ameriky a pozrieť sa na ňu môžete z mnohých strán. Len teda pre niektoré pohľady budete musieť nasadnúť na loď a obísť si ju so sprievodcom.

Socha slobody je však otvorená turistom, a dokonca si tu môžete urobiť prehliadku. Ceny sa pohybujú okolo dvadsať dolárov, záleží však na vašich požiadavkách.

Central Park pre ranný výbeh

Aj keď sa o New Yorku hovorí, že je to betónová džungľa, aj tu sa nachádzajú krásne zatrávnené plochy, ktoré sú ideálnym miestom nielen pre ranný piknik, ale aj pre ranný výbeh. Napríklad taký Central Park, v ktorom sa môžete stretnúť s radom celebrít, ktoré práve tadiaľto často pobehujú, keď majú voľno, a udržujú sa tým v kondícii.

Ide o vôbec najznámejší mestský park, ktorý nájdete v hornej polovici Manhattanu. Medzi tunajšími sa hovorí, že je to taký zelený raj práve uprostred spomínanej betónovej džungle.

Rockeffelerovo Centrum je povinnosťou

Takzvané Rockeffeler Center nie je len tak nejaká zastávka, ale opäť hovoríme o jednej z povinností. Človeka určite ohromí, že nejde iba o jednu jedinú pamiatku, ale hovoríme o viacerých pamiatkach v jednom. Tento rozsiahly komplex je tvorený rovno devätnástimi budovami, medzi ktoré patrí napríklad Top of The Rock Observation Deck, Radio City Music Hall alebo NBC Studios.

Tou najdôležitejšou a najatraktívnejšou súčasťou je vyhliadka Top of The Rock, na ktorú sa môžete za necelých štyridsať dolárov dostať.