Vyberáme perlový náhrdelník. Darujte svojej partnerke luxus

Blížia sa narodeniny vašej partnerky alebo sa len blížia výročiu, ktoré oslávite vo veľkom štýle? Či už je to tak alebo onak, v každom prípade by ste mali vybrať exkluzívny darček, ktorý sa nedáva len tak. Vhodným darčekom je napríklad perlový náhrdelník, ktorý je veľmi luxusným šperkom, ktorý bude dôvodom, že stratí vaša vyvolená dych. Keďže však perlový náhrdelník nie je nič lacné, mali by ste pri jeho výbere postupovať s pokojnou hlavou a nebyť zbytočne zbrklým.

Perly sú nadčasové, to vám napokon potvrdí nejedna žena, ktorá sa zaujíma o módu. Keď už neviete, čím ženu obdarovať, oplatí sa investovať práve do perlového náhrdelníka, ktorý bude nosiť dlhé roky a ktorý bude môcť kombinovať s hocijakými módnymi kúskami.

Ako sme však spomenuli, pretože perlový náhrdelník nie je nič lacné, mali by ste k jeho výberu pristupovať s chladnou hlavou. Vyberajte potom podľa niekoľkých kritérií.

Dôležitú úlohu hrá farba perál

Čo zohráva úlohu pri výbere perlového náhrdelníka? Sú to predovšetkým farby, ktoré perly majú. Samozrejme nestarnúcou klasikou, ktorú nič nepokazíte, sú biele perly, ale pôsobivé sú aj perly čierne alebo inak farebné. Už dávno nenájdete v klenotníctve iba biele perlové náhrdelníky alebo šperky, ako sme spomenuli, možností je veľa a je len na vás, pre aké perlové šperky sa rozhodnete.

Pre akú dĺžku sa rozhodnete?

Pri výbere zohráva úlohu aj dĺžka perlového náhrdelníka. Aktuálne existuje niekoľko štandardne používaných dĺžok, každá má svoj účel. Existuje takzvaný collar, čo je golier. Jedná sa o náhrdelník, ktorý má zhruba tridsaťtri centimetrov v dĺžke. Väčšinou je na presný obvod krku majiteľky. Potom tiež existuje takzvaný choker čiže obojok, ktorý meria štyridsaťjeden centimetrov a ktorý spočíva na kľúčových kostiach. Potom existuje princess perlový náhrdelník, ktorý má dĺžku štyridsaťpäť centimetrov a leží pod kľúčnymi kosťami majiteľky.