Najkrajšie balkónové rastliny do kvetináče. Pestujte aspoň jednu z nich

Rozhodli ste sa tento rok krásne oživiť balkón kvetinami? Chcete ho mať tento rok naozaj farebný? Potom s farbami rozhodne nešetrite, skrátka si do kvetináčov zasaďte unikátne kvety, ktoré budú vidieť na míle ďaleko. Ak si nie ste istí tým, aké kvety v kvetináči budú vyzerať naozaj krásne, prinášame zoznam tých najkrajších balkónových kvetov, ktoré do kvetináča rozhodne patria. Vyberte si a zasaďte si jednu krásku vedľa druhej, nech vám váš balkón závidí kdekto.

V záhradníctve ponúka tradičné muškáty, ale muškáty sú všedné a nie každému človeku sa páčia. Nájde sa oveľa viac balkónových kvetov, ktoré sa budú krásne vynímať na vašom balkóne. Čo treba zasadiť si bakopu alebo všelichu?

Bakopa je jemná, no krásna

Bakopa je veľmi jemný balkónový kvet, ktorý si samozrejme nájde svoje miesto aj na záhonoch na záhrade. Do hrantíkov sa však hodí o niečo lepšie, jedná sa o kvet, ktorý je krásne obsypaný drobnými bielymi kvietkami. Najradšej má priame slniečko, na ktorom veľmi dobre rastie, nevadí jej ani polotieň. Len ju teda nezabúdajte prihnojovať, to ona rada.

Všelichu neprelejte

Ako sme spomenuli, jednou z najkrajších balkónových kvetov je aj všelicha. Jedná sa o krásnu kvetinu rastúcu bez prestávky, pokiaľ ju teda neprelejete. To na smrť nenávidí. Je to ale inak nenáročná rastlina, ktorá kvitne modro, bielo alebo modrofialovo. Najviac sa jej darí na slnečnom balkóne, ľahko ju udržíte aj cez zimu, pokiaľ teda neprídu veľké mrazy.

Mandevilla je známa pre svoju výšku

Pokiaľ túžite po trochu vyššej rastlinke, odporúčame si do kvetináča zasadiť mandevillu, ktorá je známa tým, že môže vyrásť až do výšky jedného metra a viac. Zaujme na prvý pohľad vďaka jej veľkým tmavým listom a trubkovitým kvetom, ktoré môžu niesť bielu, ružovú alebo purpurovú farbu.

Mandeville sa tiež hovorí kráska z brazílskych pralesov, zálievku však potrebuje len miernu. Je o nej známe tiež to, že dokáže prežiť aj niekoľko dní bez zálievky.