Ako oslavuje Land Rover svoje sedemdesiatiny?

Automobiliek je v dnešnom svete skutočne veľa. Rieši sa hlavne luxusné automobilky alebo sa rieši tie automobilky, ktoré sa špecializujú na výrobu elektromobilov, čo je aktuálna hit. Každá automobilka má svoju klientelu, má svoje nadšencov, ktorí iné vozy ako od svojej obľúbenej automobilky nekupujú. Rodiny milujú automobilky, ktoré vyrábajú typicky rodinné veľké autá, páni milujú také automobilky, ktoré ponúkajú športové, až mohutné vozy, s ktorými sa môžu ukazovať susedom. Páni milujú napríklad Land Rover! 

Určite poznáte britskú automobilku Land Rover. Názov sa často zamieňa s Range Roverom, ale je to samozrejme úplne iný typ automobilu. Land Rover je britská značka, ktorá tento rok oslávi už svoje sedemdesiate narodeniny! 

Ako bude automobilka svoje narodeniny oslavovať? 

Samozrejme táto automobilka nepatrí k tým, ktoré by svoje narodeniny zanedbali. Jedná sa o automobilku, ktorá sa na svoje narodeniny tešia, a to skutočne veľa! Tento rok sa bude konať hneď niekoľko akcií, z ktorých jednou je napríklad rekonštrukcia vzácneho predsériového kusu, ktorý sa prvýkrát objavil v holandskom Amsterdame, a to v roku 1948! 

Renovácia bude viac než ťažká 

Automobilka sa aktuálne rozhodla odkúpiť si jeden z troch vzácnych prototypov prvého vozidla, ktorý bol v roku 1948 predstavený v Amsterdame. Kúpený bol od súkromného vlastníka. Samozrejme je to auto staré sedemdesiat rokov – je pochopiteľné, že je v dezolátnom stave. Automobilka tak bude mať skutočne dosť práce s renováciou, ktorá nebude ľahká. 

Automobil môžete poznať hlavne z minulosti. Až do 80. rokov totiž jazdil hlavne na poliach britského Walesu. Práve odkúpenie automobil, jeden z troch vzácnych prototypov, si týmto prešiel, majiteľ ho chcel síce opraviť, ale nedošlo k tomu, teda od tých čias stojí na záhrade, takže je jasné, že sa vynaloží veľa času aj peňazí na to, aby sa pôvodný kúsok opravil.