Čo je dobré vedieť pri obliekaní?

Je pár nepísaných pravidiel, ktoré by mal poznať snáď každý človek, ktorý chce svojím oblečením zapôsobiť. Máme na mysli zapôsobiť samozrejme v dobrom slova zmysle. Oblečenie je pre nás veľmi dôležité. Najmä pri prvej schôdzke alebo pri pracovnom pohovore, je prvý dojem to najdôležitejšie. 

Aké pravidlá by sme mali všetci poznať? 

Ak rada nosíte blúzky na gombíky, je potrebné, dať si pozor, koľko gombíkov necháme rozopnutých. Ak nechceme pôsobiť vyzývavo, až vulgárne ponecháme rozopnuté iba dva gombíky. 

Ste milovníčkou šiat? Treba si ale vybrať! Buď zvolíme šaty dlhé s výstrihom, alebo krátke, u ktorých výstrih vynecháme. Ak zvolíte oboje, nemusí to vyzerať dobre a môžete pôsobiť skôr lacno. 

Že bez doplnkov nevyjdete z domu? To vám schvaľujeme, ale dajte si pozor, aby ste to neprehnali. Menej, je v niektorých prípadoch omnoho viac. Napríklad ak zvolíte výrazné náušnice, náhrdelník nechajte radšej doma. 

Do práce či na schôdzku sa určite vyhnite krátkym topom či blúzkam, z ktorých by vám vykukovalo bruško. Či už ste štíhla a môžete si to dovoliť aj napriek tomu to pôsobí vulgárne. Svoju štíhlosť zdôraznite skôr přiléhavějším strihom. Tiež ak máte blúzku bez rukávov, mala by ste mať zakryté ramená. 

Rady pre mužov 

Páni pozor na svoju kravatu! Tá by nemala byť moc dlhá ani krátka. Aká je teda ideálna dĺžka? Kravata nesmie dosahovať do vášho pasu. Či nepotrebujete na danú akciu sako, kravatu nechajte tiež doma. Ak zastrčíte košeľu do nohavíc, je potrebné nohavice doplniť o opasok. Dbajte na to, aby mal opasok rovnakú farbu, ako vaše topánky. Volíme tiež dostatočne dlhé ponožky. Dĺžka ponožiek by mala byť taká, aby keď sedíte, nešla vidieť kože vašich nôh.