Päť vecí, ktoré sa nesmú robiť za volantom

Viete, aké veci sa smie a aké sa nesmú robiť za volantom? V súčasnej dobe sa stretávame s nadmierou nezodpovedných vodičov, ktorí sa naozaj netají tým, že im podľa nich patrí celá cesty. Lenže nezodpovední vodiči môžu za veľkú časť nehôd, ku ktorým dochádza často z dôvodu nepozornosti, z dôvodu nedodržiavania predpisov alebo kvôli tomu, že sú myšlienkami skrátka inde. Mnohé dopravné nehody vznikajú preto, že sa vodiči za volantom dopustí chýb, ktoré robiť nesmie. Viete, akých päť najčastejších chýb my vodiči robíme? 

1) textování za volantom 

Ľudia dnes chcú byť online doslova neustále, preto aj za volantom textom. Nielen, že si s niekým dopisujú na sociálnych sieťach, ale aj píšu klasické textové správy. Pri textování človek nevenuje dostatočnú pozornosť vozovke, preto sa stáva, že automobil vyjde z cesty alebo že sa nabúra do vozidla, ktoré treba stálo pred vami na červenú. 

2) Volanie za volantom 

Mnohí vodiči nie sú majiteľom takzvaného handfree, teda telefonujú za volantom klasicky. Nemajú obe ruky na volante, čo sa v mnohých situáciách môže poriadne vypomstiť. Navyše pri volaní vodič nevenuje dostatočnú pozornosť dianie okolo seba. 

3) Jedenie za volantom 

Aj pri jedle je človek pomerne nesústredený, veľmi často sa stáva, že človeku niečo spadne a on má hneď tendenciu to dvíhať. Lenže pri jazde automobilom je to naozaj veľmi, veľmi nebezpečné. Ak teda máte hlad a ešte dlhú cestu pred sebou, odporúčame zastaviť. Radšej zastavte a jedz, než jedzte za volantom. 

4) Hádky 

Veľmi často sa vodiči za volantom hádajú so svojimi spolujazdcovi. Hádky za volantom nielen, že nikdy nikomu nepriniesli nič dobré, ale tiež často povieme niečo, čo sme povedať nechceli. Radšej sa teda sústreďte na cestu a spory vyriešte následne doma. 

5) Premýšľanie 

Človek za volantom nesmie premýšľať nad vážnymi vecami, inak ho to môže neskôr mrzieť. Ak človek nad vážnymi vecami za volantom premýšľa, stáva sa, že je mimo realitu a nevníma prevádzku na cestnej komunikácii.