Ako podporiť rast vlasov a ich zdravší vzhľad?

Vlasy – to je pomerne veľká téma. Zatiaľ čo niekoho trápi ich skleslosť a nulový lesk, inému vadí nadmerné vypadávanie vlasov. V oboch prípadoch hovoríme o niečom, čo výrazne znižuje naše sebavedomie. Ak by sme chceli podporiť ich rast a zdravší vzhľad, je načase staviť na kolagénové doplnky. Kolagén je často označovaný za elixír mladosti Anti Age, na druhú stranu nevracia len pružnosť a elasticitu pokožke. Vie toho ďaleko, oveľa viac – pozitívne ovplyvňuje práve stav našich vlasov.

Aby boli vlasy krásne a zdravo vyzerajúce, je dôležité ich podporiť zvnútra aj zvonku. Bohužiaľ mnoho ľudí vsádza iba na kozmetické prostriedky spĺňajúce druhú funkciu čiže pôsobiace len zvonku. Lenže kvalitné šampóny a kondicionéry nie sú dostatočné.

Kolagénové doplnky pôsobia do hĺbky

Aj keď je pravdou, že mnohé kozmetické produkty taktiež obsahujú kolagén, ktorý vlasy dokáže aj pri umývaní vyživiť, avšak je dobré staviť na kolagénové výrobky, ktoré budete užívať ako doplnky stravy. Väčšinou sú vo forme prášku, ktorý sa len rozpustí v čaji, vode alebo džúse. Tým dôjde k doplneniu potrebnej bielkoviny, čo sa kladne prejaví nielen na vlasoch, ale aj na pleti, pokožke aj na stave našich kĺbov a chrupaviek.

V súčasnej dobe sú kolagénové doplnky doslova hitom. Sú hojne propagované na sociálnych sieťach, čo zvyšuje povedomie o nich. A to je dobre. Je dôležité ho po dvadsiatom piatom roku života doplniť, kým sa nevytratí úplne.

Veľa zdravotných benefitov

Kolagén nie je len bojovníkom za krásne a zdravo vyzerajúce vlasy. Jeho účinky siahajú ešte ďalej! A čo viac – potvrdzuje ich nejedna vedecká štúdia. Vedci preukázali, že táto vo vode nerozpustná bielkovina zamedzuje prejavom starnutia alebo že stojí za bezbolestnými kĺbmi a pevnými kosťami. Pružnosť a sviežosť sa navracuje nielen vlasom, ale aj nechtom.