Biele nohavice sa nosia aj dnes. S čím vyzerajú najlepšie?

Nohavíc nie je nikdy dosť! To vie každá žena. Pri výbere nohavíc sa dbá predovšetkým na kvalitu a pohodlnosť. Nikto nechce nosiť nohavice, ktoré ho v páse škrtia alebo ktorých materiál nepríjemne hryzie. Preto sa veľmi často siaha po nohaviciach Diesel, ktoré sú zárukou vysokej kvality. Ak chcete aktuálne spestriť svoj šatník o zaujímavé nohavice, mali by ste si zaobstarať jedny biele. Tie sa totiž nosia aj teraz, nenosili sa iba v zlatých deväťdesiatkach.

Je veľká škoda, že sa ľudia odnaučili nosiť biele nohavice. Ako už bolo spomenuté, veľa sa nosili v deväťdesiatych rokoch, ale neskôr záujem o nich bohužiaľ upadol. Biele nohavice sa totiž stali synonymom lekárskej alebo inej uniformy a prakticky nikde inde, než v zamestnaní sa biele nohavice nenosili. Ak však chcete teraz pôsobiť moderne a štýlovo, je načase si ich zaobstarať.

Pri výbere ideálnych bielych nohavíc však záleží na materiáli. Ako už bolo spomenuté, na materiáli záleží aj v prípade, že si kupujete iné ako biele nohavice. Biele nohavice nesmú presvitať, preto nevoľte žiadne umelé tkaniny. Voľte naozaj kvalitu v podobe ľanu, bavlny alebo hodvábu.

Čo bielym nohaviciam naozaj pristane?

Biela farba je skutočne unikátna a kombinuje sa naozaj jedna radosť. Čo sa týka bielych nohavíc, im pristanú predovšetkým tmavé topy. Nebojte sa výrazných kontrastov, pristanú predovšetkým ženám so štíhlou postavou. Ženy s plnšími tvarmi by naopak mali voliť skôr svetlé, krémové topy, ktoré nebudú vyzerať tak mohutne a ktoré na seba neupútajú príliš pozornosti. Pokiaľ predsa len túži po tmavom prvku, voliť môžu napríklad tmavé sako či blejzer. Ten vie postavu dokonca pekne zoštíhliť.

Hlavne, nech sú nohavice stále biele

Je pochopiteľné, že dôjde k zašpineniu bielych nohavíc. Biela farba má holt tendenciu sa ušpiniť. Odporúčame však raz za čas preprať nohavice v roztoku jedlej sódy. Tým zaistíte, že budú nohavice žiarivo biele aj po niekoľkých vypraniach.