Interiérové doplnky na mieru

Chcete, aby váš priestor, v ktorom žijete väčšinu času bol dokonalý? Veríme, že áno. Šikovné gazdinky si vedia veľmi ľahko poradiť s neporiadkom, vedia vybrať skvelé sezónne doplnky a postarať sa o svoju rodinu. Ak potrebujete predsa len poradiť, ako závesy a tapety spolu zladiť, alebo čomu dať prednosť, inšpirujte sa našim článkom.

Závesy a ich význam

Bytový textil bol odjakživa centrom záujmu dám, ktoré sa snažili príbytok zveľadiť do krásy. Kedysi sa na závesy používali tie najdrahšie materiály, ako napr. brokát, zamat v kombinácii s krajkou či strapcami. Nie každý si ich mohol dovoliť. Pri potrebe súkromia sa zaťahovali a keď svitalo zopli sa krásnymi mosadznými alebo cínovými sponami, aby dopriali denné svetlo. Manipulácia s ťažkými závesmi bola obtiažna. Dnes sa závesy vyrábajú z rôznych druhov materiálov, ktoré sa dajú aj veľmi ľahko vyčistiť. Ak sa vám závesy nezmestia do práčky, môžete ich zaniesť do čistiarne, kde im dajú nový život.

Interiérové doplnky

Ak máte veľkorysý priestor s dostatočným množstvom okien, odporúčame použiť dlhé závesy jedného motívu alebo farby, no pokojne môžete siahnuť aj po výraznejších vzoroch. Nezabúdajte však na to, aby váš výber korešpondoval so zariadením izby. V menšom priestore zas voľte svetlé až priehľadné modely závesov, aby priestor opticky prevzdušnili a zosvetlili. Veľkou výhodou je, že v najbližšom krajčírstve alebo bytovom textile vám závesy upravia na mieru. Upravené závesy lahodia oku a poskytujú dostatok súkromia i tepelnej izolácie v čase zimy či leta. Niet nad čím váhať.

Tapety

Veľmi pekným doplnkom k výrazným závesom sú jemné tapety a naopak. Tapety dnes môžete umiestniť takmer kamkoľvek, kde máte steny. Môžete nimi vytvoriť pomyselný kútik pre izbové rastliny alebo knižný kútik. Výraznejšie tapety sa hodia do veľkých miestností a možno nie na všetky steny. Tie jemnejšie zas do menších miestností s cieľom definovať a zútulniť napr. detskú izbu.

Interiérové doplnky

V minulosti sa tapety prichytávali na steny klinčekmi alebo lepili, dnes je ich aplikácia oveľa ale oveľa jednoduchšia. Stačí odlepiť ochrannú fóliu a za pomoci ešte jednej osoby môžete tapetu rovnomerne prilepiť na stenu. Keď sa vám nainštalované tapety po čase znepáčia, veľmi ľahko ich odlepíte a môžete zvoliť iný variant. Možností máte naozaj veľa. V ponuke je veľké množstvo materiálov, vzorov, motívov a farebných prevedení. Vyberte si tú svoju už dnes.