Ako sa hravo zbaviť vrások? Pomôžu najrôznejšie oleja. Aké?

Dermatológovia odporúčajú pravidelne hydratovať a vyživovať pleť, ktorá spolu s pribúdajúcimi rokmi proste a jednoducho starne. Najhoršie to nesú asi ženy, preto práve ony by mali venovať pozornosť tomu, ako oddialiť a zmierniť tvorbu vrások alebo takýchto nepekných útvarov na pleti, ako sú pigmentové škvrny. Nemusíte vsádzať nutne na komerčné produkty kozmetických spoločností, ktoré sú plné chemických látok. Oveľa lepšie vám poslúžia mnohé prírodné oleje.

Kokosový olej s omladzujúcim účinkom

Medzi veľmi obľúbený patrí u nás kokosový olej. Jeho variabilita použitia je vysoká, používa sa bežne dokonca ako prírodný lubrikant. Veľmi často je zložkou opaľovacích krémov, a to vďaka omladzujúcim účinkom na našu pleť. Využiť ho môžete tiež pri popáleninách od slnka. Práve všeobecne slnenie veľmi pleť vysušuje, takže ak sa často a radi opaľujete, tak je použitie kokosového oleja na mieste.

Ľanový olej proti vráskam

Najmä ženy asi najviac s pribúdajúcimi rokmi trápia práve tvorba vrások. Okrem toho, že má tiež ľanový olej rovnako ako kokosový blahodarné omladzujúce účinky na pleť, tak pri dlhodobom používaní bol pozorovaný efekt vyhladzujúce vrásky. Mnohé kozmetické firmy ponúkajú drahé krémy proti vráskam, pretože je to pochopiteľne vďačný biznis, ale vy to tu môžete mať za zlomok ceny v podobe prírodného produktu. Za vyskúšanie to každopádne určite stojí.

Jojobový olej pre regeneráciu kožného tkaniva

Jojoba čínska je vždyzelený dlhoveký ker, dorastajúci zhruba 3 metrov, inak je známy tiež ako púštne orech. Bežne sa pestuje v Mexiku, Arizone, Austrálii, Argentíne, Peru a v Izraeli. Obsah oleja, ktorý sa z tejto rastliny získava, má jedinečnú kompozíciu. Odnedávna bol využívaný indiánmi, najmä Apači. Indiánske ženy jojoby používali pre uľahčenie pôrodu a pre hojenie jaziev či vyhladenie pleti. Jojobový olej totiž zlepšuje regeneráciu kožných buniek a tým prispieva k lepšej obnove kožného tkaniva.