Ako si umývať správne vlasy

Umývanie vlasov je pre každého známa vec. Každý z nás si vlasy umýva v rôznych časových intervaloch. Záleží na tom, aké vlasy máme a ako rýchlo sa nám zmiasť. Veľa žien sa snaží o svoje vlasy starať čo najlepšie, aby vyzerali zdravo, krásne sa leskli a boli jednoducho neprehliadnuteľné.

Mnoho z nás ale nevie, že základom úspechu je starostlivosť počas umývania.

Ako správne na umývanie vlasov

Každý z nás berie umývanie vlasov ako rutinná záležitosť. Proste a jednoducho vlasy namočíme teplou vodou, pridáme šampón, rozpěníme, spláchneme a máme hotovo. Nikoho určite nenapadne, že by mohol svojim vlasom skôr uškodiť ako odľahčiť.

Vďaka zle zvolenému šampónu môže byť pre vaše vlasy každé umývanie krokom k ich poškodeniu. Preto si nechajte poradiť od odborníkov, aby vám vybrali ten správny šampón pre typ vašich vlasov. Správne zvolený šampón vám vlas obalí a tvorí taký ochranný film.

Technika umývania

Zásada číslo jedna je vždy voliť správne množstvo umývacieho prostriedku. Neriaďte sa mylným pravidlom, čím viac šampónu tým budú vlasy lepšie umyté, ba naopak. Vlasy budú ťažké a tým pádom aj ovisnuté.

Základné roztriedenie šampónu je na šampón na normálne, suché, mastné a farbené vlasy. Pokiaľ si výberom nie ste istá, siahnite po tom, čo je najjemnejšie a teda najšetrnejší k vašim vlasom. Siahnite po tých z profesionálnej rady.

Mnoho z nás toto nerobí, ale je veľmi dôležité si vlasy dôkladne pred umývaním rozčesať. Potom používajte na umývanie vlasov len vlažnú vodu. Veľmi teplá až horúca voda vašim vlasom škodí. Naneste do dlane potrebné množstvo šampónu a končekmi prstov vmasírujte. Potom opláchnite vlažnou vodou.