Ako ubrať kilá s guľatejším tvárou? Strihajte sa ako Marylin Monroe

Nosíte nejaké to kilo navyše a nie a nie sa ho zbaviť? Existujú aj iné tipy, ako sa aspoň opticky zbaviť kíl, ktoré vás hyzdí. Jednou z nich je samozrejme vhodný štýl obliekania, ktorý dokáže zdôrazniť vaše prednosti a naopak skryť nedostatky. Za ďalšie je to aj účes. Zdá sa vám to čudné? Ale áno, je to tak. Dobre vybraný a strihaný účes vám tiež uberie kilogramy. Naše tipy sa vám budú hodiť najmä v prípade, že vám príroda nadelila guľatejší tvár.

Okrúhla tvár vytvára zdanie moletky

„Hej, kulaťoučký bacuľka,“ tiež ste už niečo podobné počuli? Bohužiaľ nikto z nás nemôže za to, čo nám príroda nadelila. Pravda je ale taká, že ženy s okrúhlou tvárou to majú o poznanie horšie, než tie s tvárou úzkym. Akosi samozrejme totiž budí už v tvári dojem, že sú boubelaté. Často to nemusí byť pravda, ale keď bojujú s váhou, je to ešte nepríjemnejšie. Kilogramy im totiž pridáva už tvár. Našťastie existuje pár rôznych trikov, ako byť krásna aj s okrúhlou tvárou a tento nedostatok aspoň čiastočne potlačiť. Ako na to?

Pomôžu kratšie strihy s väčším objemom

Tvrdenie, že vhodne vybraný účes zastúpi chudnutie, je síce veľa nadnesené, ale naozaj vám môže ubrať nejaké kilogramy. Predovšetkým ak máte okrúhlu tvár, zabudnite na dlhé vlasy, ktoré rámujú tvár. Také účesy totiž ešte zdôrazňujú okrúhle tváre. Zvoľte kratší účes. Stavte na kratšie veľké vlny po vzore Marilyn Monroe. Tupírujte si účes kefou v horných partiách, týmto spôsobom vytvoríte vyšší objem hore a vznikne pocit, že máte dlhšie tvár, než v skutočnosti. Ďalším šikovným trikom je ofina, ktorú si budete česať do čela. Zakryjete tým vysoké okrúhle čelo a navyše ofina, ktorá je u tvárou predĺžená tiež zmierni dojem guľatosti a dosiahne predĺženie a zúženie tváre. A čo cestička? Na stranách s atypicky treba šikmo strihanou ofinou skvelá voľba, avšak s cestičkou uprostred buďte opatrné, aby naopak nerozdeľovali ten váš „loptu“ na dve polovice. Snáď jedine veľké mäkké vlny pozdĺž tvárou cestičku uprostred ospravedlní.