Plánujete dovolenku? Kam vyraziť, keď si chcete užiť bez ľudí

Radi cestujete, ale štve vás, že tie obľúbené destinácie sú plné ľudí? Nečudujem sa vám. Ležať na pláži uterák na uteráku, počúvať v hotelovej izbe cez stenu vzdychy od susedov, to nie je žiadne terno. S naozaj odpočinkovú dovolenku to nemá veľa spoločného. Pokiaľ nepatríte medzi milovníčky nočného života do tej miery, že mierite na disco alebo večierok každý tretí deň, určite uvítate pár dní pokoja.

Navštívte mešitu aj rybí trh

Kam vyraziť? Ak aj vás nadchli arabské krajiny a vadí vám, že Dubaj je plný turistov, skúste vedľajšej Omán. Nájdete tu úplne rovnaké radovánky aj komfort ako v prípade Dubaja. Môžete stráviť dovolenku v tunajšej metropole Muskat a určite to bude pokojnejšie, než v ľuďmi stále viac preplnené Dubaji. Vychutnajte si v muškátu treba rybí trh Mutrah, ktorý rozhodne stojí za to. Ak chcete spoznávať odlišnú kultúru, urobte si čas na návštevu mešity Sultan Qaboos Grand Mosque, ktorá je tu vôbec najväčší. Avšak pozor, samozrejme sú povinnosti zahalené ramená a dlhé šaty, inak vás tam vôbec nepustí. Záhrada okolo nej sú ako stvorené na prechádzky.

Objavujte krásy dažďových pralesov

Ak sa vaším snom stal Karibik, po ktorého návšteve dnes už tiež túži veľa ľudí, potom vedzte, že aj tu sa dá vybrať miesto, kde bude skoro sami. Ide o ostrov Dominika. Prečo práve táto destinácia zíva prázdnotou? Chýba tu nekonečné pláže plné jemného piesku, ktoré väčšinou patria medzi to najväčšie lákadlo karibskej oblasti. Väčšina ľudí sa totiž jazdí do Karibiku hlavne povaľovať na pláži a kúpať v azúrovo modrom mori. Ovšem ak túto činnosť považujete za nudu a máte skôr dobrodružného ducha, potom zrejme krásy Dominiky oceníte. Sú tu nádherné dažďové pralesy, vodopády pripomínajúce a dokonca napríklad aj sopky. Ak máte chuť podniknúť výpravu do naozajstnej džungle, je pre vás toto miesto ako stvorené. Takže neváhajte.