Ako vybrať prístrešky na bicykel. Aj na cestách môže byť koleso chránené

Viete si predstaviť letnú dovolenku bez výletu na bicykli? Radosť z plánovania a spoznávania nových miest má jednu dôležitú podmienku. Svoje kolo musíte mať kam uložiť. Neplatí to len pre dlhšie niekoľkodňové cesty, ale aj pre chaty, záhrady alebo Váš domov. Bicykel chcete chrániť pred nepriaznivým počasím a súčasne ho mať neustále po ruke. Prístrešok na bicykel sa môže hodiť.

Ako bicykel ochrániť na cestách

Pri dlhších výletoch a stanovaní je ochrana bicykla nepríjemný problém. Jednoduchým riešením je špeciálny skladací prístrešok na bicykle, ktorý sa podobá bežnému stanu. Tieto prístrešky sú lacné, skladné a ľahké. Dajú sa rýchlo zložiť alebo rozložiť a previezť priamo na bicykli. Váha zloženého prístrešku nepresahuje niekoľko kilogramov a najčastejšie ponúkané rozmery stačia na uskladnenie dvoch kolies. Na konci cyklistickej sezóny, kedy prístrešok nebude využívaný na uskladnenie bicyklov, možno ho využiť napríklad na uskladnenie záhradnej techniky.

Skladacie prístrešky nie sú jediné riešenie

Pokiaľ jazdíte na výlety s karavanom, môžete využiť prístrešok navrhnutý práve pre túto možnosť. Na stenu karavanu pridáte jednoduchú konštrukciu, ktorá bezpečne ochráni Váš bicykel pred búrkou. Podobne ako v predchádzajúcom prípade sa dá prístrešok rýchlo zložiť, aby pri prevoze nezaberal zbytočne veľa miesta.

Finančne trochu náročnejšou možnosťou sú záhradné domčeky. Dostatok miesta ponúknu aj tie najjednoduchšie. Niektoré s uskladnením kolies priamo počítajú, majú široké dvere s dobrým prístupom či pripravený priestor na držiak na bicykel. Niektoré typy majú pre bicykel aj malú vonkajšiu striešku.

Použiť je možné aj jednoduchú univerzálnu striešku. Často sa ponúka vo väčších rozmeroch a okrem kolies tak môžu slúžiť aj na ochranu vozidla, záhradného nábytku a podobne. Len tu treba počítať s tým, že sa nosníky, ktoré držia strechu, obvykle kotvia do betónu. Výhodou je naopak ľahký prístup zo všetkých strán.