Ako zvládnuť záverečnej jazdy v autoškole pod dohľadom inšpektora

Autoškola je niečo, čo dnes chce urobiť každý. Predsa len mať vodičský preukaz v dnešnej dobe, to sa naozaj cení. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí zatiaľ nemajú za sebou jazdy s inšpektorom v autoškole, máme pre vás niekoľko tipov, ako záverečné jazdy v autoškole zvládnuť. Nie je na tom nič ťažkého, je to len o pár fígľov. A samozrejme je potrebné uplatniť v praxi to, čo ste sa za uplynulé mesiace v autoškole naučili.

Tiež platí, že všetko sa odvíja od inšpektora, ktorý vás bude hodnotiť. Môže mať zlý deň a môže vidieť každú chybu, môže však mať deň dobrý a chyby sa budú ignorovať. Nespoliehajte sa na to, že bude mať inšpektor dobrú náladu a radšej si nechajte poradiť od nás. Prinášame vám totiž tipy, ako záverečné jazdy v autoškole zvládnuť, bez toho aby ste museli jazdy opakovať.

Púšťajte chodcov na priechodoch

Stojí pri prechode chodec, ktorý chce prejsť? Rozhodne ho pustite, ak samozrejme nie je daný prechod riadený semaformi. Pokiaľ nepustíte chodcov na prechode, pre inšpektora je to razantný chyba, na základe ktorej vás môže z autoškoly vyhodiť. Preto radšej chodcov na priechode púšťajte, len tak si zaistíte plusové body.

Používajte zrkadlá

Zrkadlá na vozidle nie sú len na parádu. Každý vodič by mal vedieť, čo sa okolo jeho auta deje, preto ukážte inšpektorovi, že máte o okolí prehľad a sledujte všetky zrkadlá na vozidle. Samozrejme majte hlavne prehľad o tom, čo sa deje pred vami, ale oči by vám mali zároveň pretekať po okolitých zrkadlách.

Dbajte na povolenú rýchlosť

Majte neustále na pamäti, aká je povolená rýchlosť v mieste, kadiaľ prechádzate. Myslite na povolenú rýchlosť v mestách a obciach, dodržujte však väčšiu rýchlosť mimo obce a mestá. Opatrne choďte v úzkych uličkách, rovnako opatrní buďte aj vo chvíli, keď budete odbočovať. Nestojte rozhodne na plyne neustále, využívajte pohybovej energie vozidla.