Tipy a rady pre pokojné až harmonické bývanie

Necítite sa vo svojom príbytku tak príjemne, ako by ste chceli? Necítite z domova tú útulnosť, ktorú by domov nemal postrádať? Skúste svoj domov nejako zútulniť vy sami, existuje niekoľko tipov, ako na to. Pokiaľ z domova chcete vykúzliť harmonické bývanie, ktoré bude zároveň kľudným bývaním, dajte na naše rady a tipy.

Domov by mal na prvý pohľad byť hlavne útulný a príjemný. Pokiaľ takto na človeka nepôsobí, nebude mu v domove dobre. Sa zútulněním domova môžu pomôcť nielen bytové doplnky, ale aj zmena nábytku alebo napríklad pridanie izbových rastlín. Ostatne my sme pre vás vytvorili zoznam toho, čo môže zútulniť váš domov, čo môže z domova vykúzliť harmonické bývanie.

Tipy pre pokojné, harmonické bývanie

  • Majte čisté okná, to je zásada číslo jedna. Ak cez okná nevidíte, pretože sú tak zašpinená, znamená to, že sa nebudete v domove cítiť dobre. Okná do domu vpúšťa svetlo, len cez čisté okná pôjde svetla do domu viac.
  • Na osvetlenie záleží. Do každého domova je potrebné zvoliť osvetlenie správne farby. Práve farba sa podieľa na tom, aká bude treba vaša nálada. Aj svetlo dokáže človeka povzbudiť, rozhodne nemá svetlo len praktickú funkciu.
  • Vyzdobte dom tým, čo máte radi. Nebojte sa kombinovať také materiály, ktoré sú vám na oko príjemné. Pocit útulnosti len nevidíte, ale tiež ho vnímate svojim hmatom. Deky musí byť príjemné na dotyk rovnako ako vankúše alebo uteráky. To všetko sa podieľa na dobrom pocite z bývania.
  • Majte prevoňaný domov, aj čuch totiž vníma útulnosť. Sviečky, vonné tyčinky alebo olejčeky vás môžu preniesť do levanduľového poľa alebo napríklad do tropického raja.
  • Pravidelne upratujte. Aj keď nie je upratovaní tá najobľúbenejšie činnosť. Neporiadok v domácnosti je stresujúce, čistá domácnosť prináša človeku istý pocit uspokojenia.