Ako bojovať s bolesťou v krku?

Ak sa domnievate, že vás choroby môžu napadnúť iba počas zimy, potom sa pletiete. Choroby vás môžu napadnúť aj v iných ročných obdobiach, leto nevynímajúc. V drvivej väčšine prípadov ľudia aj v teplých mesiacoch bojujú s bolesťou v krku, čo je veľmi nepríjemná bolesť, ktorá väčšinou predchádza väčším a horším ochorením.

Bolesť v krku možno charakterizovať ako príznak ochorenia, pri tomto príznaku cítime pálenie alebo škrabanie v hrdle, okrem iného pociťujeme aj silnú bolesť pri prehĺtaní. Pri silných bolestiach hrdla cítime tiež takzvaný knedlík v krku, môžu nám natiecť aj uzliny.

Príčinou bolestí v krku je bakteriálna alebo prípadne vírusová infekcia. Pokiaľ sa jedná o vírusovú infekciu, začiatok je veľmi rýchly, priebeh mierny. U bakteriálne infekcie sa jedná o bolestivé prechladnutie s ťažším priebehom.

Ako sa zbaviť bolestí v hrdle?

Je hneď niekoľko možností, ako sa bolesti v krku zbaviť. Buď môžete navštíviť lekára, ktorý vám predpíše lieky alebo tabletky, alebo to môžete skúsiť s prírodnými pomocníkmi. Vybrali sme pre vás niekoľko babských rád, vďaka ktorým bolesť hrdla rozhodne zažehnajú skôr, než sa z bolesti v hrdle stane závažnejšie a horšie ochorenia. Akú babskú radu vyskúšate ako prvý?

Babské rady na bolesť v krku

Na bolesť v krku pomáha napríklad tvarohový zábal. Tvaroh v sebe má plno telu prospešných látok. Stačí, keď si na tvaroh dáte igelitové vrecko a uviažete ho okolo krku. Tvaroh vám z krku vysaje všetky látky spôsobujúce bolesť a krk vám tak dá rýchlo do formy.

Na bolesť v krku sa oplatí tiež používať bylinková kloktadla. Bylinky sa v domácnostiach používajú naozaj už od nepamäti. Odporúčame najmä šalvia alebo zmes sladkého drievka, malinového lístia, amerického brestu a tiež goldensealu.

Okrem iného pomôže tiež cesnak, ktorý sa označuje za prírodné antibiotikum. Ak sa rozhodnete zveriť sa do rúk cesnaku, neurobíte chybu. Cesnak si len pridajte do svojho jedálnička a uvidíte, ako rýchlo s nepríjemnou bolesťou v krku zatočíte.