Akú farbu teraz nosiť?

So zimnými kolekciami tiež prišli do módy nové farby, ktoré sa doteraz nosili len minimálne. Ako už je zvykom, každá nová kolekcia sa nesie v znamení určitých farieb, ktorými v danom období nič nepokazíme. Aké farby nosiť práve teraz, keď nám klope na dvere kráľovná Zima? 

Zima sa každý rok niesla v znamená čiernej farby. S tou sme skrátka nič nepokazili, ale čo bolo kedysi, nie je teraz. Napodiv sa práve čierna farba z kolekcií doslova odstránila, nenosí sa ani čierne kabáty, ale ani čierne veľké shopping kabelky. Dáva sa prednosť iným farbám, ktoré síce nie sú v nijak výraznom odtieni, ale naozaj sa nejedná o čiernu farbu. 

Okrem čiernej sa teraz nenosí ani extra výrazné farby. Ženy si môžu dovoliť jedinú výraznú farbu na svoje pery – tu sú výrazné farby stále povolené. U rúžov sú tiež povolené až žiarivé odtiene, ktorým sa pri oblečení tiež radšej vyhnite. So žiarivými odtiene sa zaujme počas teplých ročných období, nie teraz, keď sa teploty schyľujú k bodu mrazu. 

Aké farby teda teraz nosiť? Poďme si otázku odpovedať. 

  • Bordó

Jednou z farieb tohtoročnej jesene je rozhodne farba bordó. Jedná sa o tmavý odtieň červenej, ktorý sa veľmi často pletie s rudou farbou – je to však o niečo tmavší odtieň, ktorý možno kombinovať s inými tmavšími farbami. Dnes sa bordó odtieň nosia najmä na kabelkách, nepostrádajú ho ani klobúky alebo prípadne šály či kabáty. S bordó farbou rozhodne nešliapnete vedľa, aj keď by ste boli oblečení do bordovej farby od hlavy až k päte. 

  • Khaki

Tmavo zelená čiže khaki farba – aj to je farba tohtoročnej jesene. Jedná sa o krásnu farbičku, ktorá má rozhodne šmrnc. Do khaki farby sú sfarbené kabáty, ale aj džínsy alebo šaty. Rovnako ako s bordó farbou, ani s khaki nešliapnete vedľa. 

  • Žltá

Aby sme nehovorili len o tmavých tónoch, aj žltá farbička má niečo do seba. Ak si kúpite kúsky v takzvanej horčicovo žltej farbe, ihneď sa zaradíte medzi najlepšie oblečené ľudí v hale, sále alebo v obchode.