Aký systém si vytvoriť v skrinke s oblečením a v botníku?

Nájsť obľúbený sveter, či obľúbené čižmy je pre mnohé ženy prakticky nemožné. Pri tak veľkom množstve oblečenia a obuvi je niekedy problém nájsť konkrétnu vec.

Aký systém si vytvoriť v skrinke s oblečením a v botníku, aby ste nemali problém nájsť obľúbené oblečenie, či obuv?

Triedenie podľa sezóny

Všetko oblečenie, čo nosíte, trieďte podľa sezóny. Momentálne je sezóna jeseň/zima, preto majte v predných policiach výhradne len oblečenie na túto sezónu. Nikdy si nenechávajte v popredných policiach, do ktorých sa dostanete aj bez pomoci rebríka, oblečenie, ktoré počas jesene a zimy nenosíte. Zbytočne by vám len zaberalo miesto pre oblečenie, ktoré momentálne nosíte – roláky, svetre, tričká s dlhými rukávmi.

Skúste takéto triedenie. Vôbec nezáleží na tom, či máte vysoké rohové skrine, alebo malé šatníkové, tento systém vám uľahčí hľadanie obľúbených kúskov.

Tričká s tričkami, svetre so svetrami

Nikdy nedávajte do jednej police tričká s dlhým rukávom a nohavice. V jednej polici majte tričká – tričká s dlhými rukávmi na jednej kope a tričká s trojštvrťovými rukávmi na druhej. Roláky majte zvlášť a svetre rôznych strihov zvlášť.

Je potrebné mať takýto systém. Všetko bude mať svoje miesto a nestane sa to, že nebudete môcť nájsť svoj obľúbený kúsok.

Čo obuv v botníkoch?

V zime by ste mali mať v botníku teplé snehule, vysoké čižmy v čiernej, béžovej, alebo hnedej farbe. Stačia vám dvoje- troje páry čižiem, ktoré môžete skombinovať s teplákmi, ale aj elegantnými nohavicami. Myslite na to, že botníky z drevotriesky neroztiahnete, preto majte vytiahnuté len tie topánky, ktoré momentálne nosíte. Ostatné očistite a dajte do krabíc.

Predtým, ako vložíte topánky do botníkov, dôkladne im očistite podrážky, aby sa nestalo, že vám špina z podrážok napadá do druhých topánok.