Boho štýl sa nemusí niesť v jemnom duchu. Symbolizuje nespútanosť

V posledných rokoch sa v takzvanom boho štýle nesie nejedna svadba. Lenže väčšinou sú tieto svadby skôr veľmi priškrtené a fantázii sa kladú isté medze. Ale práve o tomto nemá boho štýl byť. Hovoríme o štýle, ktorý by sa dal prirovnať k ére hippies, na ktorú mnoho ľudí veľmi rada spomína. Hovoríme o synonyme pre nespútanosť, divokosť, nekonvenčnosť. Na to pamätajte, pokiaľ si v takomto štýle zariaďujete svoje bývanie.

Boho štýl možno vďaka svojim vlastnostiam nemožno presne definovať. Štýl vznikol z francúzskeho slova označujúceho bohému zhruba počas 19. storočia. Práve v tomto čase sa v umeleckej brandži kládol dôraz na individualitu, aj originalitu av neposlednom rade na rebelstvo, ktoré je tiež jednou z vlastností štýlu, ktorý sa teraz pýši takej veľkej popularite.

Farby a prírodné materiály hrajú prím

Mnoho ľudí sa domnieva, že boho štýl je iba o bielej farbe. Biele sú záclony zavesené na drevených garnižach, biely je aj ďalší bytový textil alebo jednotlivé kusy nábytku. Lenže opak je v skutočnosti pravdou. Boho štýlu dominujú farby, preto sa nebojte investovať do pestrých dekoračných látok. A rovnako tak sa neobmedzujte na biele kusy nábytku. Prím hrajú prírodné materiály, ktorými by ste rozhodne nemali šetriť.

Exotika ako vítaný hosť

Rebelstvo alebo spomínanú divokosť môžete priniesť do interiéru tak, že zainvestujete do exotických kúskov. Buď si môžete niečo skvelé priniesť z vašej dovolenky, alebo si zájdite do záhradníctva, kde si nakúpite pomarančovníky, citrónovníky alebo palmy či do všetkých farieb kvitnúce kaktusy. Alebo vám snáď učarujú sochy nevšedných podôb?

S kvetmi to pokojne prežeňte

Keď sme naťukli tému „izbové rastliny“, ešte chvíľu pri nich zostaňme. Práve kvety totiž do vášho príbytku patria. A rozhodne by ste s nimi nemali šetriť. Kvety spoločne so správnym svetlom – to je ďalší symbol boho štýlu.