Čas na vlnu

Studená rána sú tu. Je na čase siahnuť na spod skrine a vytiahnuť teplejšie handričky. Ak vás ale tie staré kúsky, čo nosíte, už nejakú tú sezónu omrzeli. Je na čase rozhliadnuť sa po niečom novom. V čom tohtoročnú jeseň zažiarite?

Šup na nákup

Keď sa vydáte na nákup nových svetríkov je potrebný sústrediť sa tak na vzhľad, tak predovšetkým na materiál. Vo svetri by vám malo byť veľmi príjemne a mal by vedieť pekne zahriať.

Pokiaľ chcete mať väčšiu škálu kombinácií, zvoľte neutrálne farby, ako je šedá, hnedá, čierna alebo biela. Tieto farby idú veľmi ľahko kombinovať. Či ale túžite po niečom modernom tak sa farieb nebojte. Veľkým hitom je túto jeseň fialová, horčicovo žltá, modrá, zelená a tiež vínová.

Neváhajte priplatiť nejakú tú korunku navyše a investujte do kvalitných prírodných materiálov. Ak budete tráviť vo svetri celý deň, určite budete vďačná za kvalitu. Nebojte sa siahnuť po kašmíru. Je to síce väčšia investícia, ale oplatí sa. Sveter dlho vydrží a materiál je ako sa hovorí na nezaplatenie. Je veľmi hrejivý aj napriek tomu, že je tak tenký. Jeho hebkosť vás veľmi milo osloví a verte, že ho už nedáte z ruky.

Pri výbere strihu musíte zohľadniť aj tiež tvar vašej postavy. Či chcete schovať nejaké to kilo, nebojte sa siahnuť po dlhšom a voľnejším svetra. Ale dajte si pozor, aby sveter nebol až moc veľký, to by malo skôr opačný efekt.

Veľmi zaujímavo pôsobí aj zavinovacie sveter. Ten vám vytvorí siluetu presýpacích hodín, čo je veľmi žiaduce a slušivé.