Babské rady pre zdravie, ktoré sú účinnejšie ako drahé lieky z lekárne

Trápi vás pálenie záhy z úst alebo podobnej zdravotnej nepríjemnosti? Mnohí lekári vás pošlú do lekárne pre nejaké prášky alebo podobné farmaceutické výrobky, dokonca aj v mnohých diskusiách na internete sa dočítate o tom, že najlepšie je zamieriť do lekárne a nájsť si na zdravotnú ťažkosť nejakú chemikáliu. Lenže tí, ktorí do seba nechcú „pchať“ prášky alebo podobné farmaceutické produkty, by radšej skúsili nejakú osvedčenú babskú radu, ktorá pomôže.

Babské rady nie sú síce vždy ideálne a nie vždy pomôžu, za skúšku to ale stojí. Väčšinou nie sú rady nijako finančne nákladné, mnohokrát ale pomáhajú viac ako lieky či kvapky a sirupy z lekární.

Babské rady proti celulitíde

Má ju takmer každá žena – niektoré si to ale nepriznajú, iní chodia na jej odstránenie, len máloktorá žena si to prizná. Celulitída je síce strašiak mnohých žien, na druhú stranu je to spoločník, s ktorým sa ženy naučia žiť. Ovšem najskôr s ňou trochu bojujú! Snaží sa s ňou bojovať hlavne peelingom alebo odporúčanými mastičkami a krémy. Ale nie všetky zaručene pomáhajú. Pomoct ale môže babská rada.

Stačí, keď si vytvoríte pastu zo soli a z ílu. Touto zmesou si natrite problematické partie tela a potom ich zahrievate. Odporúčame po natretí zabaliť nohy do fólie, dôjde k lepšiemu zahriatie. Nechajte pôsobiť tak hodinu, potom zmes zmyte. Kúru je možné opakovať aj niekoľkokrát do mesiaca.

Babské rady proti páleniu záhy

Keď niečo nevhodné zjeme, môže sa stať, že nás po danom pokrme začne páliť záha. Je to veľmi nepríjemné, ale na druhú stranu to nie je nič, s čím by sa nedalo niečo urobiť. Existuje dokonca hneď niekoľko babských rád, ktoré uľaví od pálenia záhy.

Pomoct môže napríklad vypitie pohára vlažnej vody alebo tiež vypití pohára vlažného mlieka. Tiež vám uľaví najemno nastrúhaná mrkva, ktorú zjete, či konzumácia malého kúsku surové zemiaky. Pomoct môže aj troška klasické sódy.