Cestovní deník- a spomienky sa stanú nezmazateľné

Cestovanie sprevádza veľa zážitkov a pocitov. Najmä radosť z poznania nových krajín, kultúr, priateľov. Radosť z prekonania jazykovej bariéry, z zvládnutie celodenného výšľapu na tú prekliato vysoký vrch a následne z dych berúceho výhľadu, ktorý vrchol ponúkne. Iste máte aj vy z cestovania veľa spomienok, ktoré si oživujete prezeraním fotografií a rozprávaním vtipných a zaujímavých príbehov, ktoré ste zažili. Ak chcete si zachovať všetky zážitky i spomienky i pocity z ciest nezmazateľné, zapíšte ich do cestovného denníka.

Čo je cestovný denník?

Cestovné denník je určený všetkým vášnivým cestovateľom, ktorí túžia po uchovanie svojich dobrodružstiev z ciest. Väčšinou sa jedná o zošit v pevných doskách, do ktorého sa zapisujú zážitky z cesty samotnej, popisy navštívených miest a pocity, ktoré v cestovateľmi vyvolajú, veselé príhody, ktoré sa počas cestovania odohrajú. Do tohto denníka môžete tiež priamo vlepiť fotografie a doplniť ich o popisok, priložiť cestovný lístok, pohľad alebo drobný predmet, ktorý si z dovolenky, z cesty odvážite na pamiatku. Tieto zošity sú tiež veľmi užitočné a prakticky využiteľné!

praktické využitie

Možno si niekedy pri návšteve zaujímavého miesta potrebujete urobiť rýchlu poznámku. Napísať si cenu vstupenky alebo návštevné dobu. Pri cestovaní tiež často spoznávate nových ľudí, s ktorými chcete zostať v spojení, a tak si navzájom oznámite e-mailové adresy, adresy bydliska či iné údaje, ktoré vám pomôžu k udržaniu kontaktu. Akonáhle si tieto údaje zapíšete na jedno miesto- do vášho cestovného denníka, vyhnete sa ich neskoršiemu zdĺhavému hľadania.

Potrebujete strážiť svoju finančnú situáciu? Denník môže obsahovať aj váš výpis príjmov, výdavkov a plánovaných investícií.

Neopomenuteľnou výhodou je, že na písanie cestovného denníka potrebujete iba onen zošit a písacie potreby. Môžete ho zobrať všade so sebou, pretože nezaberie moc miesta- ostatne o jeho veľkosti rozhodujete vy.

Pri písaní cestovného denníka si môžete užiť veľa zábavy, odreagovať sa a naplno si uvedomiť silu a krásu prežitých okamihov.