Tancom k porozumeniu a upevnenie vzťahu

Možno tiež rada spomínate na časy, kedy ste pred zrkadlom vyčesávala vlasy do drdolu a chystala sa do tanečných. Jednotlivé lekcie prinášali veľa zábavy a uvoľnenie, umožňovali zabudnúť na okolitý svet a vnímať len hudbu a tanečného partnera. Bolo skvelé sa s nadhľadom zasmiať pri vzájomnom šliapaní na nohy, bližšie spoznať toho spolužiaka, kamaráta alebo priateľa, ktorý vás na parkete viedol a celé popoludnie vám venoval čas.

Spomínate tiež na tie diskotéky, ktoré ste pretancovala s úsmevom od ucha zavesená do svojho miláčika? Iste ste sa tiež niekedy nechala unášať rytmom, melódiou a očarujúcim pohľadom vášho tanečníka.

Tanec je skrátka jedinečnou aktivitou, pomocou ktorej môžete vyjadriť svoje pocity, uvoľniť sa a prispieť tak svoje fyzické a duševnej pohode. Mnoho štúdií už poukázalo na blahodarný vplyv tanca na človeka samotného i na partnerský vzťah, a preto je dnes tanec hojne využívaný na terapeutické účely. Tak hurá na parket!

Prečo?

Pri tanci sa uvoľňujú endorfiny- hormóny šťastia, ktoré spôsobujú ten báječný zážitok, ktorý si môžete pri párovom spoločenskom tanci vychutnať v dvoch. Zdieľať spolu radosť, energiu a vášeň, ktorú vám tanec prinesie.

Veľmi vášnivé a energické sú latinskoamerické tance, ktoré sú veľmi výrazné a ktorých hudba môže navodzovať atmosféru horúcich letných dní. Často nabáda k improvizácii a pracujú s vnútorným prežívaním a s pocitmi

Nechajte sa viesť a užite si pocit bezpečia a istoty. Akonáhle vás partner povedie parketom, budete môcť opäť pocítiť istotu, s ktorou vás sprevádza tiež spoločným životom. Zároveň mu opäť vyjadríte dôveru v jeho kroky a podporíte tak jeho sebavedomie.

Povzneste sa na chyby či nezdary. Pošliapané nohy alebo prehnaný záklon zabolí, ale ak sa nad ne dokážete povzniesť navzájom sa podporiť, presvedčíte sa vzájomne o tolerancii druhého a schopnosti zvládať prekážky spoločne.

Za zmienku tiež stojí fakt, že pri spoločenskom tanci ste slávnostne upravení a oblečení, čo celému zážitku dodáva na dôležitosti a jedinečnosti.

Nikdy nie je neskoro

Ak ste tanečné ešte neabsolvovala alebo vás mrzí, že ste s partnerom veľa vecí zabudli a radi by ste prenikli do tajov latinskoamerických i miestnych tancov, sú pre vás tanečné ideálne aktivitou. Veľa tanečných škôl a štúdií otvára kurzy pre dospelých. Tie sa väčšinou konajú raz týždenne večer a po ich skončení môžete pravidelne zahliadnuť šťastné páry, ktoré len nerady opúšťa tanečná sála.