Chcete chudnúť? Stavte na škoricu

Radi jete veľa korenené jedlá? Rozhodne sa tejto svojej záľuby nevzdávajte. Práve najrôznejšie druhy byliniek a korenia dokážu vynikajúcim spôsobom ovplyvňovať trávenie. Ak trpíte rôznymi tráviacimi ťažkosťami, ako plynatosť, nadúvanie, alebo naopak zápchy, práve vhodným korením môžete pomôcť žalúdka a črevám, aby dokázali potravu lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie spracovať. Nezanedbateľný vplyv má korenie aj na postavu. S akým korením docielite štíhlosti?

Prostriedok na stabilizáciu krvného cukru

Škorica výrazne podporuje metabolizmus, čistí črevá. Napomáha štiepiť tuky, a čo je pre ladné krivky obzvlášť dôležité, stabilizuje hladinu krvného cukru, čo preukázali aj vedecké výskumy. Odporúča sa preto aj diabetikom. Skúste si dať napríklad škoricu do čaju.

Cesnak vyčistí čreva

Prírodné antibiotikom je cesnak. Ak vás práve nečaká dôležité obchodné rokovania, alebo porada u šéfa, neváhajte a doprajte si ho. Znižuje krvný tlak, znižuje škodlivý cholesterol. Alicin, jeho zložka s antibakteriálnymi účinkami funguje aj ako doktor pre črevá.

Fenikel proti nadúvaniu

Fenikel u nás nie je až tak obvyklým korením, ale napríklad Taliani alebo Francúzi ho používajú veľa. Skúste ho do pokrmov zaradiť tiež. Dokáže totiž tiež pomôcť štiepenie tukov a neoceniteľné sú jeho účinky pri nadúvaní. Pôsobí proti črevným kŕčom.

Zázvor proti nachladnutiu aj na boj s kalóriami

Zázvor je všeliekom. Hodí sa k mäsu, ktorému dodá šmrnc. Zázvorový čaj je skvelou prevenciou proti nachladnutiu, podporí vašu imunitu a nedovolí vám v čase chrípok skončiť v posteli. Okrem toho má významnú schopnosť zahrievať organizmus a naštartovať metabolizmus. So zázvorom bude jednoducho spaľovanie kalórií hračkou.

Chilli pre dobré spaľovanie

S chuťou Bastia thajskej špeciality s tromi papričkami na jedálnom lístku a občas si takú žiletku urobíte aj doma? Robíte dobre. Chilli korenie totiž dokáže zahriať vaše útroby a tým efektívnejšie spracovávať potravu. S ostrým jedlom dokážete získať ladné krivky ľahšie.