Skutočný vek ženy prezradí ruke. Ako sa o ne starať?

Nepriazeň počasia dáva rukám poriadne zabrať. Zima, dážď, vietor, alebo naopak ucho, slnko, umývacie prostriedky, rôzne mydlá rozdielnej kvality. Ľudské ruky sú neustále vystavené všetkým týmto vplyvom. Vystrčený sú 24 hodín denne, snáď len v zime im navlečieme rukavičky. Ženské ruky musí zastať veľa práce a pritom neustále vyzerať úplne dokonale. Prinášame recept, ako si s touto úlohou poradiť.

Ruky nepodliehajú precitlivenosti

Pravdou je jedna vec: Tvár i dekolt môžete oklamať Botkovými injekciami, kyselinou hyalurónovou a ďalšími omladzujúcimi prostriedkami, ale ruky neošálíte nijako. Preto sa niektorí ľudia, keď si nie sú istí vekom ženy, starostlivo pozerajú na jej ruky. Tam sa totiž vek premieta úplne jednoznačne. V podstate jedinou výhodou je, že pokožka rúk nepodlieha tak ľahko a často ako hormonálnym výkyvom alebo precitlivenosti: z tohto pohľadu je tvár oveľa náchylnejšie. Avšak s inými prejavmi veku bojovať nedokáže.

Zábal zjemní kožu

Našťastie bežná starostlivosť o ruky nie je nijako zložitá, ale práve preto by ste ju nemali podceňovať. V zásade vystačíte s kvalitným krémom používaným po umytí. Pri jeho výbere ale zohľadňujte stav vašej pokožky, vek, ročné obdobia, ale aj to, ako veľmi budete ruky namáhať. Niečo iné je, keď pracujete v kancelárii pri počítači alebo keď na záhrade stávkujete stromčeky. Občas by ste ale mali rukám dopriať aj starostlivosť v podobe olejového kúpeľa a peelingu. Změkčíte tým pokožku, odstránite starú kožu. Dobrú službu urobí zábal, keď napríklad nanesiete krém a ruky zabalíte do bavlnených rukavíc a necháte ho pôsobiť celú noc. V špecializovanom salónu vám tiež môžu urobiť parafínový zábal k prekrveniu a zjemnenie kože. Veľmi vám tiež pomôže, keď budete na umývanie riadu a pri práci so saponátmi budete používať gumené rukavice. V horúčave zasa ochranné krémy s vysokým SPF.