Čím vodiči vždy naštvú iné vodiča? Štyri konkrétnej situácie

Ste vodičom? Potom ste určite minimálne raz nadávali na ostatných vodičov, ktorí okolo vás prešli obrovskou rýchlosťou. V súčasnej dobe sú vodiči veľmi neopatrní a nezodpovední, vďaka tomu vznikajú autonehody, ktoré majú neraz tragické následky. Avšak rovnako ako vy nadávate na iné vodiča, mnohí vodiči nadávajú na vás. Tak to skrátka je. Vodiči sa totiž dopúšťa mnohých chýb, ktorými naštvú iných účastníkov cestnej komunikácie. Pozrime sa na štyri konkrétne situácie, v ktorých dokonale naštveme ostatných účastníkov cestnej premávky. 

1) Stojíme na červenú 

Žijeme v dobe technológií, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že mnohí ľudia majú vo svojich rukách neustále mobilný telefón, a to aj v čase, keď riadi. Mobil je však veľmi nebezpečný spoločník, ktorý nás môže vážne ohroziť na živote. Ovšem môže to byť tiež dôvod hnevu mnohých vodičov, ktorí sa s nami ponevierajú na ceste. 

Mobil najčastejšie berieme do rúk vtedy, keď čakáme na červenú. Chceme si tak skrátiť voľnú chvíľu. Lenže sa veľakrát do telefónu zakoukáte natoľko, že si nevšimneme, že z červenej sa razom stala zelená. A to je jedna situácia, kedy zaručene naštveme iné vodiča. 

2) Nedáme prednosť 

Najmä križovatkách sa to stáva – ľudia neustále niekam ponáhľajú, často ponáhľajú až tak veľmi, že nedávajú prednosť tomu, kto prednosť má. Aj to je dôvod mnohých nehôd, avšak väčšinou je to len dôvod rozzlobenosti mnohých vodičov, ktorým sa prednosť nedala a mala dať. 

3) Päťdesiatka i mimo obce 

Čo nás vždy zaručene vytočí? Pomalý vodič. Ak niekto ide päťdesiat kilometrov za hodinu aj mimo obce, veľakrát aj na diaľnici, dokáže to poriadne zdvihnúť mandle. Nebojte sa teda pridať, ak nejdete do zákrut či ak nie ste v obci. 

4) Lepíme sa na iné vodiča 

Keď idete v noci, je to najhoršie. Niekto sa na vás doslova lepia. Automobil ide v tesnom závese za vami, delí vás od neho len pár centimetrov. Aj vďaka tomuto nám môžu rudnout tváre.