Netradičné dovolenka? To je Lotyšsko!

Kto by netúžil prežiť krásnu dovolenku na menej obvyklom mieste ako je napríklad Grécko alebo Chorvátsko. Jedným z menej obvyklých a navštevovaných miest je Lotyšsko. Krásne čisté more, leňošenie na krásnych plážach a ochutnávka miestnych špecialít ideálne odmena po náročnom pracovnom roku. Vybrali sme pre vás dve zaujímavé miesta, ktoré treba navštíviť. 

  1. Jurmale

Toto krásne najväčšie kúpeľné mesto leží cca 25 km od hlavného mesta Rigy. Mesto sa tiahne pozdĺž Rižského zálivu. V Jurmale nájdete nádherné pláže. Na mnohých miestach je krásny biely piesok, ktorý vás nadchne. Vďaka plytkému moru, čistému piesku je toto letovisko ideálne pre rodiny s malými deťmi. Pre milovníkov športu sú tu volejbalové i futbalové ihriská. Na jar či na jeseň tu more vyplavuje kúsky jantáru. Pobrežie v Jurmale je jedna dlhá pláž. Každá časť tejto pláže má ale iný charakter. Ak hľadáte pokojný odpočinok zavítajte do majora a Bulduri. Ak ste milovníkom volejbalu zájdite do Dubulti a Dzintari. 

2.Riga 

Je to hlavné mesto Lotyšska ležiace pri ústí rieky Daugava do Rižského zálivu Baltského mora. S 702 tisíc obyvateľmi je najväčším mestom Pobaltie. Bolo založené už začiatkom 13.soletí a bolo centrom obchodu. Dodnes mesto zostáva dôležitým prístavom. Mesto sa stáva byť veľmi obľúbené turistami. Historická časť Rigy sa chváli Art Nouveau. Centrum je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Veľkým nákadlem je aj Rižský hrad z polovice 14. storočia. Tento hrad je sídlom prezidenta a nájdeme v ňom mnoho múzeí. Za návštevu určite stojí Centrálne trhovisko. V meste obchodu by bol hriech toto trhovisko nenavštíviť. Trhovisko nájdete v hangároch Zeppelinov z prvej svetovej vojny. Na trhovisku nájdete všetko od lokálnej zeleniny až po mäso, ryby.