Krásna prsia a pohodlie ako bonus

Každá žena sa iste stretla s nepohodlím vďaka zle zvolenej podprsenky. Neustále niekde tlačí, škrtí, ťahajú. Padanie ramienok pri zlom pohybe, zapínanie na chrbte sa stále posúva hore, čo nás núti si podprsenku čo chvíľku popotahovat. Nielen že je to nepríjemné, ale aj pre našu chrbticu to nie je vhodné, pretože takáto podprsenka nás núti sa neustále hrbiť. 

Pri športe sa chceme sústrediť na pohyb a nie si neustále upravovať podprsenku. Riešením je športová podprsenka. Veľmi vás prekvapí svojou pohodlnosťou. 

Ako vybrať svoju prvú športovú podprsenku? 

Pri výbere sú dôležité dve základné pravidlá. Jedným z týchto pravidiel je šport, ktorému sa žena venuje a druhá je správna veľkosť košíčkov. Ženy s menšími prsiami môžu voliť podprsenku so strednou podporou, žena s väčšími prsiami potrebuje maximálnu podporu aj na pokojnejšie športy. 

Pri skúšaní treba v kabínke zdvihnúť ruky nad hlavu. Ak sa podprsenka posunie nahor, je potrebné vziať si o číslo menšie. To tiež platí v prípade, že si ramienka podprsenky vytiahnete až k ušiam. Podprsenka by mala telo pevne obopínať, ale aj napriek tomu by ste mali pod okraj strčiť prst. Zvolenie správnej veľkosti je veľmi dôležité. Zlá veľkosť môže pôsobiť značné problémy. Ak je podprsenka malá môžu sa jej lemami nepríjemne zarezávať a obmedzovať prúdenie krvi. Naopak veľká podprsenka dostatočne nepodporí, čo nás ruší v pohybe. 

Športová podprsenka aj pre veľké prsia? 

Máte veľkosť D alebo E a myslíte si, že pre vás športová podprsenka nie je? Omyl! Táto podprsenka je pre každého. D9ky dobre zvolenej podprsenke sa vám bude cvičiť oveľa lepšie. Prsia tejto veľkosti váži až jeden kilogram a táto podprsenka túto záťaž rovnomerne rozloží. 

Druhy pomoci: 

Nízka – pre ženy s menšími prsiami, na športy u ktorých sa neskáče či nebehá. Napríklad joga alebo pilates. Tieto podprsenky sú často vybavené vypchávkami, nemajú kostice ani oddelené košíčky. 

Stredná – sú viac kompresné, určené na športy ako je beh, cvičenie v posilňovni. 

Vysoká – má naznačené kostice, oddelené košíčky, sú vhodné pre ženy s väčšími prsiami. Väčšinou majú zapínanie vpredu alebo vzadu. Sú určené pre intenzívny pohyb.