Ako ochrániť svoje vozidlo pred odreniny a škrabancami?

Keď si kúpime svoj vlastný voz, snažíme sa ho čo najdlhšie udržať v perfektnom, takmer novom stave. Veď peniaze sme si nespořili preto, aby sme ich za pár chvíľ zničili. Najmä v prvých týždňoch, kedy máme vozidlo doma, si dávame pozor na to, aby sme auto neodrali alebo nepoškriabali. Aj ten najmenší odstránenie laku by bolo niečo, čo by sme len ťažko a dlho vydýchávali. Bohužiaľ niekedy sa stane, že nejaký iný nezodpovedný vodič vám automobil poškriabe alebo nejako poškodí. To bohužiaľ nikdy nemôžete odhadnúť, ale môžete sa proti tomu chrániť, a to tak, keď si na svoje vozidlo nainštalujete niekoľko autodoplnkov, ktoré ho perfektne ochráni. 

Autodoplnky sa skutočne nekupujú len preto, aby interiér či prípadne exteriér vozidla vyzeral k svetu. Kupujú sa najmä preto, aby bol náš voz v bezpečí, pretože to je to, o čo tu ide. Na trhu si dnes môžete kúpiť hromadu autodoplnkov, otázkou je, ktoré budú skutočne chrániť vozidlo. 

Lišty sú nepostrádateľné 

Aby ste sa vyhli škrabancom, ktoré sa väčšinou spôsobujú pri nástupe alebo naopak výstupu z auta, stavte na lišty. Tie sa inštalujú najmä na dvere automobilu alebo prípadne na prah. Dokážu automobil ochrániť pred vami samotnými, nedôjde k odreninám ani vo chvíli, keď otvárate dvere a nechtiac narazíte do vedľa stojaceho auta. 

Vane do kufra ochráni batožinový priestor 

Najmä tí, ktorí používajú auto na pracovné účely a neustále v kufri vozidla preváži ťažký a mnohokrát aj ostrý náklad, by si mal svoje vozidlo vybaviť vaňami do kufra, ktoré chránia batožinový priestor. V súčasnej dobe si možno kúpiť vane do kufra v plastovej a tiež v gumové podobe, pričom každá vaňa do kufra má svoje výhody aj nevýhody. 

Kým plastová vaňa je lacnejší a má zvýšené okraje, gumová vanička do kufra zaručuje stabilitu nákladu a lepšie sa udržuje. Obe však dokonale chráni batožinový priestor nielen pred ťažkým a ostrým nákladom, ale aj pred špinou či vodou.