Čipky noste nielen na Veľkú noc

Pomaly, ale iste sa nám blíži nie moc obľúbené veľkonočné sviatky. Veľká noc je teda neobľúbené najmä u žien, pretože ony sú tie, ktoré dostanú riadny výprask iba preto, aby nasledujúci rok nevyschli. Mnoho žien si praje rozhodne uschnúť, pretože takýto výprask za to rozhodne nestojí. Preto sa predovšetkým páni stretávajú s tým, že keď chcú svoju milú navštíviť, väčšinou sa tvrdí, že nie je doma. Bohužiaľ to tak je rok čo rok, ale nie je sa čomu diviť. Kto by dobrovoľne čakal na výprask, že áno. 

Pred Veľkonočnom pondelkom sú vždy dôkladnej prípravy a poriadny jarné upratovanie. Väčšinou sa stretneme s plnými oknami veľkonočných vajec, ktoré sú potom akousi výslužkou za daný výprask. Upratané je úplne dokonale, aj keď po tomto pondelok je bodrel zase všade okolo nás. Okrem iného sa na veľkonočné sviatky ony kraslice zdobí so značným predstihom, a to na rôzne metódy. Mnoho ľudí je len tak všedne kreslí, iný je Batikujeme pomocou farbív na vajcia. Niekto je však polepuje krajkami, ktoré sú akosi špecifické pre tieto sviatky. Lenže čipky nie sú len symbolom Veľkej noci, ale aj začínajúceho jari. A tak sa nie je čomu diviť, keď sa promenádujú aj v módnom svete. 

Čipky na šatách či tričkách sú stále v kurze 

Iste vás zaujíma, na akom kúsku oblečenia sú čipky absolútne senzačný a nesmrteľné. Jedná sa rozhodne o čipky na šatách. Väčšina dievčat je však už nekupuje, pretože tieto šaty sa postupne začali dostávať do skupiny, ktoré nosia „lacné ženy“. Vďaka tomu, že sa jedná o väčšinou mini šaty, nie sú taký druh či strih šiat vítaný u väčšiny žien. Našťastie sa na čipky v tomto zmysle nezanevrel a začali sa šiť aj také šaty, ktoré sú úzke a úplne dokonalé a kde sa čipky ukazujú len na chrbte vo výstrihu, ktorá siaha až po zadok. V takom prípade je krajkovaná vzor naozaj vkusný. Na tričkách nájdete tento vzor predovšetkým v hornej polovici. Ramená bývajú u čipkovaných tričiek úplne posiata týmto vzorom. Jedná sa o veľmi elegantné riešenie.