Vyberáme pohovky. Výhody a nevýhody jednotlivých typov

Uvažujete nad tým, že si kúpite novú pohovku do svojej domácnosti? Chcete investovať do novej, pretože tá stará už je presedený a nie je práve pohodlná? Výber pohovky však nebude práve jednoduchý, predsa len na trhu je dnes toľko, toľko rôznych typov pohoviek, z ktorých si len ťažko vyberiete na prvýkrát. V súčasnej dobe sa drvivá väčšina z nás rozhoduje pre rohové sedačky, pretože sú skrátka priestranné a praktické. Ovšem modernejšie sú skôr trojmiestnej pohovky, ktoré si človek zamiluje predovšetkým vďaka vzhľadu. Aby bol výber pohovky jednoduchý, prinášame vám zoznam výhod a nevýhod jednotlivých typov pohoviek. 

Pohovky 3 + 2 + 1 

Sedacie súpravy v rozostavení 3 + 2 + 1 sú rozhodne veľmi priestranné, čo je ich hlavná výhoda. Taktiež sú veľmi variabilné. V prípade, že sa vám takto rozostavaná sedačka nehodí, môžete si zakúpiť trochu inak rozostavanú sedačku. Pohovky tohto typu sa predávajú napríklad aj v rozostavení 2 + 1 + 1 alebo 2 + 2. Nevýhodou týchto pohoviek je bohužial ich veľké rozmery, predsa len sa nezmestia všade. 

Rohové sedacie súpravy 

Rohové pohovky sú ďalšie v poradí. Kupujú ich najmä veľké rodiny, pretože sú veľmi priestranné, taktiež komfortné a pohodlné. Krásne vyplní miestnosti, vyplní aj roh obývacej izby, do ktorého sa veľmi ťažko kupujú treba izbové rastliny. Avšak aj tento typ sedacej súpravy má svoje nevýhody. Napríklad s ňou nemôžete manipulovať, pokiaľ ju nerozeberete. 

Pohovky do tvaru U 

Ak ste naozaj veľká rodina a túžite po naozaj veľmi veľké pohovke, odporúčame investovať do súpravy v tvare U. Asi sa vám nezmestí do klasického bytu, ale do veľkého domu sa vojde perfektne. Jedná sa o veľmi luxusné pohovku, avšak jej rozmery sú niekedy veľkou prekážkou. 

Trojmiestne, dvojmiestne pohovky 

Ak nemáte v obývacej izbe toľko miesta, odporúčame investovať do trojmiestne alebo dvojmiestne pohovky. Je to síce menšie pohovka, na ktorú sa nezmestí toľko ľudí, na druhú stranu je moderná, štýlová a nezaberie toľko miesta.