Čo robiť, aby vres neuschnul
Aj záhrada by mala byť po dizajnovej stránke dokonalá. Aj preto sa na mnohých záhradách nachádza najrôznejšie altánky, slávobrány alebo záhony, ktoré neustále svietia všetkými rôznymi farbami. Je však pravdou, že počas jesene záhony utíchajú a farby nie sú tak výrazné. Mnohí záhradníci sú totiž toho názoru, že počas jesene sa kvety v záhonoch nepestujú, ale tak to samozrejme nie je. Aj počas jesene môžete svoje krásne záhony skrášliť unikátnymi rastlinami, ktoré kvitnú do všetkých farieb. Najmä vresy sú dych berúce, pokiaľ teda zrovna neusychají.
Pokiaľ chcete mať záhradu krásnu a po designovej stránke naozaj dokonalú, mali by ste sa pustiť do pravidelnej starostlivosti rastlín, ktoré na záhrade pestujete. Ak nevyzerajú krásne a naživo rastliny, nevyzerá krásne ani záhrada ako taká.
Na jeseň má väčšina záhradníkov problém s vresy a s ich schnutím. Bohužiaľ vresy nie sú tak nenáročné rastliny, ako sa o nich hovorí, uschnutí je častý problém, s ktorým však pomôžeme.
Úspech tkvie v správnom zalievanie
Aby vám vres neuschnul, je nutné ho správne a pravidelne zalievať. Ovšem je potrebné poznamenať, že vres je presne tá rastlina, ktorá neznáša preschnutie a ktorá zároveň neznáša ani premokrenie. Ak je rastlina preschnutie alebo premokrená, automaticky hynie. Pri zalievaní tak najskôr vždy skontrolujte substrát, či je vlhký alebo nie. Až na základe vlhkosti substrátu zalievajte alebo zálievku ešte odložte.
Ideálne bude, keď budete vres zalievať dažďovou vodou. Tvrdá voda je totiž plná vápnika a ten vresy naozaj neznáša.
Umiestnite ho na správne stanovište
Aby vám vres neuschnul, treba ho postaviť na správne stanovište. Vres potrebuje najmä dostatok rozptýleného svetla, preto ho nedávajte na príliš slnečné stanovište. Neumiestňujte vresy do teplých panelákových bytov, tam sa vresom naozaj nedarí. Ideálne bude balkón alebo klasické záhradné záhony.