Čo všetko vidieť v Paríži?

Paríž patrí k najkrajším mestám sveta. Mnohí ľudia ju dokonca označujú za jedno z najromantickejších, čo je napokon pravdivé. Schádzajú sa sem predovšetkým zamilovaní, ktorí žiadajú svoje drahé polovičky práve pod Eiffelovou vežou o ich ruku. Pokiaľ sa tu budete zdržiavať dlhšie, pravdepodobne nebudete chcieť každý deň navštevovať Eiffelovu vežu. Preto si poďme vypichnúť množstvo ďalších atraktívnych miest, ktoré za navštívenie tiež jednoznačne stoja.

Múzeum Louvre

Medzi najnavštevovanejšie a zároveň najväčšie múzeá umenia na svete patrí Louvre, o tom niet pochýb ani sporu. Ak sa sem budete chcieť vydať a pozrieť sa na známu Monu Lisu, budete si musieť dopredu online rezervovať termín návštevy. Vyhnete sa príliš dlhým radom, v ktorých vám ani skoré vstávanie nezaručí, že sa do Louvru naozaj pozriete.

Louvre ako taký je nielen veľmi rozsiahlym múzeom, ale tiež je naozaj veľkou inštitúciou, kde bezpochyby strávite aspoň tri hodiny. Mona Lisa totiž nie je to jediné, čo vás v Louvri čaká. Egyptská časť je taktiež veľmi atraktívna.

Parížske katakomby

Vedeli ste, že si môžete prejsť parížske podzemie? Otvorené sú aj parížske katakomby, čo je miesto, kde ležia pozostatky viac ako šiestich či deviatich miliónov ľudí. Prejsť si môžete tunajšie chodbičky a bezpochyby vám bude behať husia koža po chrbte.

Čo však aj v tomto prípade nezabudnite urobiť (a to ideálne tri dni vopred) je rezervácia vstupeniek. Aj keď sa to nezdá, aj tu býva vstup vypredaný.

Múzeum Grévin

Máte radi voskové figuríny? Potom nesmiete minúť múzeum Grévin, ktoré patrí vôbec k prvému svojho druhu, ktoré bolo otvorené pred rokmi. Aj keď v tomto francúzskom sa nájde celé množstvo francúzskych umelcov, rozhodne toto netradičné spracovanie stojí za videnie.