Ako sa sťahovať so zvieracími miláčikmi

Sťahovanie je zložité, najmä ak máte malé deti alebo zvieratá. Ako toto obdobie zvládnuť tak, aby sa všetci dokázali snovým bydliskom dobre zoznámiť?

Objednajte si sťahovaciu službu

Za sťahovanie dáte niekoľko stoviek. Ušetríte ale možno oveľa viac, než by ste čakali. Sťahovacia služba je pripravená naraz previezť vaše predmety, vrátane krehkého nábytku, spotrebičov aj hudobných nástrojov. So sťahovaním vám to pôjde oveľa lepšie. Nezničíte si vlastný automobil, nemusíte si požičiavať vozík, nestane sa vám žiadny úraz počas sťahovania. Zároveň tu stále budete pre svojich zvieracích miláčikov, ktorí vnímajú vaše rozladenie aj stresovú situáciu. So sťahovákmi nie je potrebné nič riešiť.

Baľte všetko spredstihom

Keď budete mať väčšinu predmetov zabalenú už týždeň pred sťahovacím dnom, výrazne sa vám uľaví. Veď len odmraziť chladničku a mraznička trvá niekoľko hodín, je ťažké tieto aktivity robiť ešte popri zamestnaní a starostlivosti o zvieracích miláčikov. Snažte sa mať všetko pripravené už dopredu. Potreby pre zvieratá si nechajte v dobre popísanej krabici alebo prepravke, aby ste ich mali kedykoľvek po ruke.

Nie je to len o vás

Sťahovanie je pre vaše zvieratá novou situáciou, s ktorou sa musí vyrovnať. Pokiaľ to len trochu ide, snažte sa im ponúknuť upokojenie. Napríklad prírodné CBD kvapky upokojujú všetky cicavce, použiť môžete aj Bachove kvetové esencie. Snažte sa, aby bola atmosféra čo najpokojnejšia. Aj napriek nutným zariaďovaniam so svojimi miláčikmi trávte čo najviac času. Aj ony sa musia pripraviť na nové bydlisko.

Nová radosť

Do nového bydliska príďte spoločne s tým, že ihneď pri príchode vaši miláčikovia dostanú niečo nové. Môže sa jednať o novú hračku, o maškrtu, alebo o kombináciu oboch. Skrátka snažte sa, aby sa vašim maznáčikom vnovom domove zapáčilo. Ponúknite nový pelech alebo väčšie akvárium, zamyslite sa nad častejším a väčším výbehom alebo voliérou pre tých, ktorých opatrujete.

Do nového bydliska vykročte s dobrou náladou.