Dámska móda a štýlové šaty

Asi neexistuje žena, ktorá by nikdy nevyslovila známu vetu, že nemá, čo na seba. Aj keď je jej šatník plný rôznych šiat, kde sú blúzky, topy, kožené bundy a v botníku bude rôzna dámska obuv, stále to bude jednoducho nedostatočné. Pre ženy je nakupovanie ako terapia a mnohokrát je skvelou zábavou. Na jar chcú nové šaty, v lete si zaobstará nové plavky, pred plesovú sezónou nové plesové šaty, na party koktejlky a rôzne doplnky, ako sú kabelky, šperky, šatky, šály, rukavice a veľa ďalších úplne nenahraditeľných vecí. 

Šaty na každú príležitosť 

Na každú príležitosť má mať žena v šatníku vhodné šaty, ktoré budú dokonale korešpondovať s jej osobnosťou i postavou. Majú zvýrazniť jej prednosti a potlačiť drobné nedokonalosti tela. Ide o šaty vhodné pre bežnú príležitosť i šaty hodiace sa len pre konkrétne príležitosti. Šaty klasické v jednoduchom strihu ku kolenám sa hodí do práce. Na letnú prechádzku v prírode či mestom siahnu ženy po voľnejšom farebnom strihu. Na večierok sú potom ideálne minišaty, dlhé šaty, večerná róba na ples či do opery. Dámska obuv má ladiť s ostatným oblečením a doplnkami. Ženy sa chcú páčiť a potrpia si na originalitu. 

Základ úspechu pri výbere šiat 

Základom úspechu pri výbere šiat aj obliekania je vkusný výber šiat aj topánok, ktoré vám pristanú a ozvláštnenie vhodnými doplnkami pre docielenie originálneho vzhľadu. Medzi základné kúsky v ženskom šatníku, okrem šiat v jednoduchom štýle, sú puzdrové šaty zaujímavých farieb, ktoré sú ďalších nutnosťou. Potrebujete malé čierne, ktoré preslávila už Audrey Hepburn. Musíte mať bielu košeľu s dobrým strihom a z kvalitného materiálu. Tmavé nohavice v úzkom strihu, pokiaľ to dovolí postava danej ženy. K výbave patrí dobre padnúce sako, svetlé aj tmavé farby. Do botníku patria klasické lodičky v čiernej, bielej a v telovej farbe, ktoré sa ľahko kombinujú. Určite si kúpte aj čiernu sukňu nad kolená alebo tesne pod kolená. A čo sa hodí ešte? Skvele padnúce džínsy a kožená bunda, praktické baleríny aj tenisky.