Londýn-spanilej mesto kráľov

Medzi slávne miesta v Londýne Patrí Westminsterské opátstvo, Tower Bridge, Tower, Piccadilly Circus neba Buckinghamský palác, veľmi známa sú také Londýnska múzea. Sú úchvatná a patrí k najlepším a Najväčšia na svete. Za zmienku stojí Národná galéria s veľkou Zbierka najslávnejších obrazov sveta, Britské múzeum, Victoria and Albert Museum neba prírodopisu múzeum (všade je vstup zdarma). 

Ako večerný program zvoľte niektoré z muzikálu na West Ende. Nikde nič tak dokonalého neuvidíte, snáď len na newyorskej Broadwayi. AK dostanete chuť na niečo netradičné, navštívte alternatívne štvrť Camden Town s trhmi. Nakúpite tu skvelé veci, dobre a lacno sa najete. Nielen romantici by Melia skúsiť cestu loďou po Temži až do mestečka Greenwich so slávnou observatória a dych vyrážajúcim výhľadom na mesto. 

Kde sa nájsť 

V Londýne neudeľuje chybu, keď si zájdete do podniku v Kingly Court na Carnaby Street v Soho. Za návštevu také stojí karibská The Rum Kitchen. Na raňajkách sa Vydajte do neďalekej Wardour Street. Raňajkové menu tu predaji v talianskej bistro princom a na nedeľný brunch sa Vydajte do neďalekého Jackson & Rye. Londýnsku doménou sú také bistrá, cukráreň a drobné podniky s čerstvým pečivom (Fabrique Bakery alebo Nordic Bakery). 

Cesta a ubytovanie 

Medzi Prahou a Londýne lieta len jediná letecká spoločnosť a tou je British Airways. Z londýnskeho letiska Heathrow sa dostanete do centra prime linkou metra. 

V Londýne je veľa ubytovanie, ale všetko je pomerne drahé. Aj keď je ubytovanie drahé, býva problémom Naji voľné miesto, preto je treba rezervovať ubytovanie v čas. Relatívne Priaznivý cenu a slušné ubytovanie predaji v Copthorne Tara Hotel. AK vám nerobí problém do ubytovanie investovať, vyberte hotel Hazlitt ‚s. 

Ako sa pripraviť pred cestou 

Vo Veľkej Británii je pár veci inak. Napríklad sa jazdí vľavo, používajú iné jednotky mer a váh, majú iné zástrčky do elektriny a libra je trochu zložitá mena. Londýnsku atmosféru Môžete nasát z filmu Láska nebeská.