Dekoratívne zvieratá nemusí byť len veľký gýč

Ak sa zaujímate o svet bývanie, určite ste si všimli, že sa aktuálne rozbieha pomerne veľký trend, a síce ľudia si kupujú najrôznejšie doplnky v podobe zvierat. Nie sú to však zvieratá ako taká, v kuse, v celku, ale sú to väčšinou len hlavy. Keby to však boli hlavy bežných zvierat, lenže ony to sú hlavy koní alebo napríklad opicou. Je to zvláštne, trochu extravagantný trend, ale ľudia si ho pomerne obľúbili. Ak však máte rozum a taký gýč by ste si nekúpili, nemusíte zahadzovať zvieracie doplnky všeobecne. Všetky nie sú len veľký gýč.

Aj u zvieracích doplnkov platí, že by sa nemali hádzať do jedného vreca. Niektoré doplnky sú veľmi vkusné. Samozrejme sa vyhnite takým doplnkom, ktoré sú v podobe koní a opíc – teda ich hláv – a hlavne sa zamerajte na zvieratá v celku. Vyhnite sa morbídnym vešiakom v podobe hláv už toľkokrát spomínaných druhov zvierat a prejdite k tým bežným zvieratám, ktoré ľudia milujú.

Ak neviete, aké zvieratá ako doplnky sú vkusné, poradíme vám!

• zvieratá na vankúšoch

Medzi najobľúbenejšie a nejvkusnější doplnky patrí rozhodne zvieratá na povlakoch vankúšov. Sú to väčšinou povlaky, ktoré na sebe majú buď kreslené mačičky, alebo sú takmer ako živé. Práve tieto rádoby živé obliečky na vankúše sú veľmi obľúbené, pretože sú vážne realistické. Ľudia si najčastejšie kupujú psa huskyho, ktorý má na vankúši svoju realistickú hlavu, alebo taky rôzne iné šteniatka iných rás psov.

• Zvieratá z porcelánu

Veľmi obľúbené sa stala tiež zvieratá z porcelánu. Najčastejšie sa stretneme hlavne s mačkami, ktoré majú dlhé telo a menšie guľatú hlavu. Sú to však pekné dekorácie, ktoré nikdy neurazí a ktoré nikdy nepokazí modernú domácnosť.

Trochu extravagantnejšie zvieratá z porcelánu musíme vymenovať napríklad sliepky či husi, ktoré sa kupujú hlavne v čase veľkonočných sviatkov. Tieto dekorácie sa však nehodí inokedy, než práve v tomto období, tak to, prosím, majte na mysli.