Detoxifikačná kôra

Ak niečo nie je v poriadku s našim telom, vysiela varovné signály. Môžu mať formu ochorenia, vyčerpania, ťažkostí, náhlych návalov horúčavy, ale aj depresívnych nálad. Ak sa vám tieto signály dostanú aj na ne, ignorujte ich. Vaše telo potrebuje zbaviť, očistiť. Tak choďte do čistiacej kôry.

Nastavte cieľ

Je dôležité nastaviť cieľ na začiatok. Uvedomte si, akú čistiacu kôru chcete dosiahnuť. Potrebujete sa zbaviť zápalov, zjasniť kožu, schudnúť niekoľko libier alebo dosiahnuť mentálnu rovnováhu? Áno, detoxikácia vám môže pomôcť. Napíšte svoj hlavný cieľ na čistý list papiera, premýšľajte o aktuálnom stave vášho problému na chvíľu a potom trvať niekoľko minút, než premýšľať o živote bez nej. Rozdiel medzi týmito dvoma konceptmi a príjemnými pocitmi vo vás, ktoré určite vyvolávajú druhú myšlienku, budú slúžiť ako vnútorná motivácia. Prečo to všetko? Každá zmena začína nápadom. Prostredníctvom objasnenia vášho cieľa bude proces jednoduchší aj pre vaše telo.

Ovocie a zelenina

Jednou z najjednoduchších a najviac nepríjemných možností je päťdňová detoxikácia ovocných a zeleninových štiav, kde pravidelne pijete ovocné a zeleninové šťavy, ktoré nahradia stravu počas čistenia. Ale rovnako ako pri iných detoxikáciách, nástup zvýšenej únavy alebo bolesti v orgánoch, z ktorých sa vylučujú škodlivé látky. Takže sa s týmito náročnými fyzickými aktivitami nedotýkajte. Nakúpte ovocie a zeleninu a pripravte ju.

Ráno začnite so šťavou s vyšším obsahom uhľohydrátov. Vhodná je kombinácia jabĺk a koreňovej zeleniny (mrkva, petržlen). Občerstvenie nahradí šťavnatú šťavu z červeného melónu. Pridajte veľké množstvo zeleniny do šťavy. Popoludní alebo večer je dosť ľahšia zeleninová šťava z uhorky a mrkvy.

Prajeme veľa šťastia pri detoxikácii a úsmeve spôsobenom výsledkami.