Ako úspešne zabaliť na dovolenku

Balení na dovolenku je nočnou morou mnohých turistov. Domácnosť zasypaná hromadou bielizne k vyžehlenie a zabalenie, depresívne zistenie, že kufor nie je bezodný, málo času, zbesilé hľadanie potrebných dokladov sprevádzané stresom a nedostatkom času. Ako to tentoraz zvládnuť lepšie?

Vezmite si čas

Bežnou chybou je balenie na poslednú chvíľu. V deň odchodu už zvyčajne nebýva toľko času, a tak sa na veľa vecí zabudne a zvyšok sa zbesilo nahádže do kufra. Takže začnite už skôr. Ponechajte si zoznam vecí, ktoré chcete so sebou vziať 3 dni pred vašou dovolenkou. Rozhodnite sa, ktoré časti vášho šatníka budú s vami cestovať a vymyť ich. Dva dni pred odchodom sa vydajte na nákupy chýbajúcich vecí, vyžehlite bielizeň a poskladajte na kôpky, ktoré potom už len vložíte do kufra. Deň pred odchodom balíček. V deň odchodu pridajte posledné veci, ktoré boli ešte používané (hygienické potreby, …).

Ušetríte priestor

Nemôžete sa dostať do kufra? Potom starostlivo zvážte, či všetky veci, ktoré máte v pláne baliť, sú skutočne použiteľné. Aby ste ušetrili miesto v kufri, plávajte oblečenie v kotúčoch. Turisti, ktorí idú dlhými cestami len s batohom na chrbte, robia to isté.

Nemáte všetky peniaze na jednom mieste

Rozdeľte svoje peniaze a starostlivo ich skryjte na troch rôznych miestach. V prípade, že by došlo ku krádeži alebo strate peňaženky, kde by ste mali uložené všetky peniaze, mohla by dovolená rýchlo skončiť.

Vytvorte pekné veci z obalu

Balenie si môžete vychutnať počúvaním obľúbenej hudby, dobrej kávy alebo čaju. Zbaliť položky zo zoznamu krok za krokom a motivovať sa s myšlienkou blížiacej sa dovolenky.

Nepodarilo sa vám zabaliť do elegantného malého kufríka, aj keď sa zoznam zabalených vecí značne skrátil a balenie prebehlo s dostatočným časovým predstihom? Nezúfajte. Poznačte si veľkosť batožiny a vychutnajte si pohodovú dovolenku.