Elektrické Porsche ide na dračku. Prvý elektromobil z dielne Porsche sa ale ešte len začne vyrábať

Aj keď sa začne vyrábať až na konci tohto roka, napriek tomu je o prvé elektrické Porsche záujem už teraz. Dokazuje to množstvo predobjednávok, ktoré neustále narastajú. V súčasnej dobe je predobjednávok už tridsať tisíc na automobil, ktorý ešte nie je vyrobený, ale ktorý bude prvým elektromobilom z dielne automobilky Porsche.

Neustále sa hovorí o tom, ako elektromobily ovplyvní svet automobilov. Elektromobily sa dnes považujú za budúcnosť sveta automobilov, ostatne niečo na tom naozaj je. Automobilky preto svojej výroby začínajú prerábať a začínajú vyrábať nie autá s klasickým motorom, ale elektromobily, ktoré idú doslova na dračku. To potvrdzuje aj automobilka Porsche, ktorá nedávno spustila predpredaj svojho prvého elektromobilu.

Len vážni záujemcovia

Možno si hovoríte, že si automobil len ľudia „rezervujú“, ale nakoniec od neho upustí. Tak to ale nefunguje, záujemca musí vozidlo naozaj chcieť, veď sa skladá záloha vo výške dvoch a pol tisícami eur. Už teraz teda automobilka na svojom vozidle, ktoré zatiaľ ešte neexistuje, zarobila pekný balík! Predobjednávok je totiž tridsať tisíc, ako už bolo vyššie spomenuté.

Pokiaľ bude záujem o vozidlo ešte rásť, na začiatku budúceho roka nové Porsche prekoná rekord legendárneho vozidla 911, ktorého sa vlani predalo okolo tridsaťpäť tisíc kusov.

Automobilke Porsche sa darí

Automobilka Porsche v súčasnej dobe patrí k automobilkám, ktorým sa naozaj darí. Nemôže si na nič sťažovať. V prvom štvrťroku svoj obrat zvýšila o deväť percent, a to na trinásť a pol miliardy eur. V porovnaní s automobilkami BMW alebo Daimler má vyjsť najlepšie. Spomínané dve automobilky očakávajú oslabenie dopytu, preto i zmenšujú výrobné kapacity.

Automobilke Porsche sa pravdepodobne darí aj preto, že plynule zvláda prechod na elektrické vozidlá. To sa iným automobilkám tak ľahko nedarí.