Funkcia moderných vozidiel, ktoré spríjemnia jazdu každodenným životom

Kúpa auta je veľká vec. Ešte väčším problémom je však kúpiť si jeden z najmodernejších kúskov na trhu. Ak si kúpite jedno z týchto moderných vozidiel, môžete očakávať nielen obdiv zo všetkých strán, ale aj pohodlnejšiu, lepšiu a príjemnejšiu jazdu. Moderné vozidlá v sebe skrývajú funkcie, o ktorých bohužiaľ vie len málo ľudí, ale ktoré môžu aj z každodennej jazdy urobiť zážitok.

Mnohé funkcie sú užitočné a ocenia ich prakticky všetci vodiči.

Funkcia „zastav a stoj“

Strach z neúmyselného cúvania, najmä pri zastavení v stúpaní, je pre mnohých vodičov živým strachom. Aj keď pri tom nezabudneme použiť ručnú brzdu, niektoré autá si v takejto situácii poradia samy. Hovoríme o moderných vozidlách, ktoré v sebe skrývajú funkciu „zastav a stoj“.

Funkcia dokáže sledovať uhol náklonu a pri rozjazde na niekoľko sekúnd podrží vozidlo, aby nedošlo k neúmyselnému cúvaniu. Túto funkciu majú najmä elektromobily. Elektronika môže voliteľne brzdiť vždy, keď sa zastaví. Túto funkciu môžete zaregistrovať napríklad na semaforoch.

Magické tlačidlo je praktický pomocník

Ak ste v minulosti museli prevážať niečo veľké, ťažké a neskladné na zadných sedadlách, viete, aké ťažké je sklopiť zadné sedadlá. Často je to celodenná záležitosť. A potom vrátiť sedadlá do pôvodnej polohy – to tiež nie je jednoduché.

Našťastie, novšie (a bohužiaľ aj drahšie) vozidlá majú automatické sklápanie druhého alebo tretieho radu sedadiel. Stačí teda stlačiť tlačidlo a sedadlá sa samé sklopia na požadovanú plochu. Túto funkciu ocenia najmä ženy, ktoré si v podobných situáciách často nevedia rady.

Ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré oceníte

  • Bočné opierky na nohy na ľahšie nastupovanie
  • Nočné oči pre lepšie videnie v tme
  • Odomykanie a zamykanie vozidiel pomocou kódu PIN