Výroba oblečenia smeruje na ekologickú cestu

Ekológia je dnes na prvom mieste. A na to sa myslí aj pri výrobe oblečenia. Čoraz viac výrobcov oblečenia sa snaží ísť ekologickou cestou a snažia sa zanechať čo najmenšiu stopu na planéte. Namiesto umelých tkanín sa uprednostňujú čisto prírodné materiály, ktoré potešia nielen svojimi fantastickými vlastnosťami, ale predovšetkým neotrelým vzhľadom. Pozrime sa na najčastejšie používané prírodné materiály v našej krajine (a nielen u nás).

Konopné vlákno

Konopné vlákno sa čoraz častejšie používa na výrobu odevov a módnych doplnkov. Konope vo všeobecnosti sa dostáva do popredia, či už hovoríme o tejto látke alebo o produktoch CBD, ktorých cieľom je nielen zlepšiť spánok človeka. Pokiaľ ide o konopné vlákno, hovoríme o veľmi silnej látke, ktorá je však veľmi príjemná. Keďže je pevná, veľmi často sa používa na výrobu obuvi, nielen kabeliek a oblečenia.

Bavlna

Čo by to bolo za zoznam najpoužívanejších materiálov bez bavlny. V súčasnosti výrobcovia dbajú na to, aby bola certifikovaná podľa GOTS. To zaručuje, že ide o tkaninu s medzinárodným textilným štandardom. Ak je výrobok označený týmto certifikátom, znamená to, že nielen pestovanie bavlny, ale aj jej výroba a konečná fáza vývozu podliehajú prísnym etickým kritériám. Je to teda to najlepšie, z čoho môžete oblečenie vyrobiť. Preto si môžete byť istí, že sa vám nevyskytne ekzém ani kožné problémy, ktoré môže spôsobiť neekologická bavlna.

Modálne

Poznáte tkaninu nazývanú modal? V súčasnosti sa často objavuje v zbierkach, ale väčšinou si neuvedomujeme, že ide o prírodný materiál. Modal je pôvodne drevitý materiál, ale jeho premena na tkaninu je z chemického hľadiska veľmi náročný proces. Ako však už bolo spomenuté, stále ho možno považovať za ekologický materiál na výrobu odevov.