Hľadáte ideálne izbovú rastlinu do interiéru? A čo napríklad abutilon?

Ak hľadáte vhodnú izbovú rastlinu do interiéru, možno ste sa už stretli s kvetinou zvanou abutilon. Ide o izbovú rastlinu s nádhernými, hodvábnymi kvetmi, ktorú tiež môžete poznať pod názvom „podslunečník“. Aj keď existuje celý rad izbových rastlín, odporúčame najmä ju, a to pretože ju zatiaľ v mnohých domácnostiach nenájdete. Ak ste sa nestretli ani s jedným z uvedených názvov, možno ste sa stretli s názvom Podslnečník, aj tak sa totiž kvetine prezýva.

Ako sme spomenuli, jedná sa o nádhernú izbovú rastlinu, ktorá sa pýši hodvábnymi kvetmi, ktorých tvar pripomína balóny. Aj keď na prvý pohľad si človek povie, že ich pestovanie je viac než zložité, nie je to tak. Ich pestovanie naozaj nie je nijako zložité, ako si mnohí z nás myslia.

Ako pestovať abutilon?

Rastlinu zvanú abutilon alebo tiež Podslnečník či podslunečník odporúčame izbovú rastlinu umiestniť na slnečné alebo prípadne polotienisté stanovište. Rozhodne rastlinu neumiestňujte na priame slnečné svetlo. Darí sa jej hlavne v zmieňovanom polotieni, kde je chránená pred prudkým dažďom. Ideálne je pre takzvané závetrí. V zime sa jej bude dariť dokonca na miestach, kde teplota neprekročí pätnásť stupňov Celzia.

Čo je skvelé, je fakt, že ak sa budete o kvetinu dobre starať, svojimi kvetmi vám bude robiť radosť naozaj po celý rok – nezávisle na tom, či je jar, zima alebo leto.

Môžu dorásť až do výšky dvoch metrov

Ak sa rozhodnete túto izbovú rastlinu pestovať, potom si pripravte dostatok priestoru. Rastlina totiž môže vyrásť do výšky dvoch metrov. A do takej výšky môže naozaj vyrásť pomerne rýchlo. Je totiž známa práve schopnosťou rýchlo vyrásť. Ak ju však budete pravidelne zarezávať, udržíte rastlinu pod dohľadom a bude nižšia. Správnym rezom ju tiež udržíte v krásnom tvare stromčeka.

Čo je zaujímavé, tak je to, že rastlina prispôsobuje svoj tvar podľa toho, v akej nádobe je pestovaná.