Piloti F1, ktorí sa radí k najlepším v histórii

Keď sa jazdí formula 1, sledujete je taky? Alebo je to niečo, čo ide mimo vás? Aj keď sa o svet formulou nezaujímate, určite poznáte pilotov F1, ktorí sú známi hlavne svojimi menami. Medzi najznámejšie pilotov F1 patril tiež Niki Lauda, ​​ktorý bohužiaľ nedávno zomrel. Avšak aj keď už nie je medzi nami, pamiatka na neho zostáva nielen v podobe filmu Rivali, kde bol veľmi podarene stvárnený. Okrem Nikiho Laudu však môžete poznať ešte iné pilotov slávne jednotkovej formule. Prezraďme si ďalších niekoľko pilotov, ktorí sa zapísali do histórie tohto adrenalínového a veľmi nebezpečného športu.

Rovnako ako futbal alebo hokej, aj formula 1 má svoje hviezdy. O tom niet sporu. Ak patríte k ľuďom, ktorí nedokážu vymenovať najlepšie pilotmi F1 v histórii, po prečítaní článku už to určite dokážete.

Jackie Stewart

Dnes už sir Jackie Stewart je známy tým, že vyhral dvadsaťsedem pretekov zo sto, dokonca pre MATRA a Tyrrell vyšiel tri tituly. Jeho kariéra v F1 síce už skončila, konkrétne v roku 1972, aj tak sa zapísal do histórie tohto športu ako jeden z najlepších pilotov. Preslávil sa aj tým, že bol hlavným propagátorom kampane bojujúci za väčšiu bezpečnosť pri pretekaní.

Michael Schumacher

Ak by sme mali spomenúť dominantnú silu vo formule 1 najmä v deväťdesiatych rokoch, spomenuli by sme Michaela Schumachera, ktorý sa vo formule výrazne objavoval aj v dvadsiatom a v dvadsiatom prvom storočí. Vyhral niekoľkokrát za sebou svetový pohár, z 208 pretekov vyhral jedenadevadesát. To je jeho fantastické skóre.

Bill Vukov

Bill Vukov bol pilot F1, ktorý formulu bohužiaľ dal aj svoj život. V roku 1955 sa pri obhajobe titulu vo formule zabil. Bol to pilot s veľkým potenciálom, veď počas svojich prvých šiestich pretekov vedel dvaja z nich vyhrať. Spomínané preteky vyhral v roku 1953 a tiež v roku 1954.