Hľadáte letnú dovolenku? Zamierte na Bali!

Lákajú vás piesočné pláže, palmy, relaxácie a hranie sa s opičkami vo voľnej prírode? Potom zamierte do exotických destinácií! Exotická dovolenka však nebýva pre každého. Väčšinou sa nejedná o spanie v luxusnom hoteli a len vylihovanie na slniečku na pláži. Opálite sa prevažne za pochodu. Na exotických dovoleniek totiž prevažne cestujete. Vaším batožinou je teda iba batoh na chrbte, plavky, nejaké oblečenie, topánky a voda. Samozrejme, že potrebujete veľa ďalších vecí, ale tie sa vám rovnako do batohu nezmestia a navyše sa s nimi určite nechcete ťahať. Veď na nosenie batohu nebudete mať sluhu, všetko si ponesiete na svojich pleciach vy sami. Možno preto je taká dovolenka oveľa dobrodružnejšie.

Cestovať po ostrovoch umožňuje napríklad veľmi obľúbené Bali. Tak krásne pláže a pralesy nenájdete len tak niekde, preto sa naozaj oplatí vyraziť v ústrety tejto krásnej destináciu. Môžete sa vykúpať v centrách uprostred zelene, ďalej si radi pohráte s opičkami, ktoré voľne chodia medzi vami. Iste vás zaujmú predovšetkým neuveriteľné palmy a veľká možnosť surfovania. Ak surfovať neviete, na každom rohu či na každom kroku pláže sa ihneď nájde nejaký tréner, ktorý je vám veľmi ochotný poradiť. Bude vám stačiť jedna či dve lekcie a naučíte sa surfovať ako profesionál. Navyše vlny sú naozaj priaznivé a naučí sa na nich naozaj každý.

Veľa ľudí oceňuje spanie len tak pod širákom. Aj to je kúzelné na týchto ostrovoch. Samozrejme sa nájdu miesta k prespanie, ale spanie pod šírym morom je ďaleko dobrodružnejšie. Bali ponúka široké možnosti, ktoré môžete, ale aj nemusíte skúsiť. Jedná sa napríklad o držaní veľkých exotických hadov, ktoré len tak niekde bežne v Českej republike neuvidíte, navyše by ste si na ne len tak nemohli siahnuť alebo je doslova držať.

Ak teda stále neviete, kam v lete vyletieť na dovolenku, zamierte práve na Bali, kde sa dočkáte tých najúžasnejších zážitkov.