Hodinky, ktoré sú označované za tikajúci rekordmanmi

Chcete si zaobstarať naozaj krásne hodinky, ktoré vám bude kdekto závidieť? Prečo si kupovať hodinky, ktoré má každý, kúpte si radšej exkluzívne kúsky, ktoré len tak niekto nemá, a to hlavne vďaka ich cene, ktorá siaha až do nebies. Hovoríme o tom, aby ste si zaobstarali jedny z najdrahších hodiniek vôbec, ktoré sa často označujú za tikajúci rekordmanmi.

Najdrahšie hodinky na svete si väčšinou kupujú zberatelia, avšak nájdu sa medzi nimi aj tí, ktorí si chcú dopriať niečo, čo si nikdy inokedy nedopriali. Keď mu sa radíte k ľuďom, ktorí si chcú urobiť radosť, urobte si ju práve tikajúcom hodinkami, ktoré sú unikátne, iné, ktoré sú zaujímavé svojimi strojčeky a ktoré zároveň nepoznajú hraníc.

Najdrahšie hodinky sveta menom Brequet – Grande Complication

Ak by sme rovno mali prejsť k najdrahším hodinkám sveta, prešli by sme k hodinkám Brequet – Grande Complication. Jedná sa momentálne najdrahšie hodinky na svete, ktoré vznikli ako dar pre kráľovnú Máriu Antoinettu. Ide o dar, ktorý francúzskej kráľovnej mal dať tajný ctiteľ už v roku 1782. Nechal ich vyrobiť u slávneho hodinára Abarahama-Louise Brequeta. Skvost bol dokončený až v roku 1827, kedy hodinky dokončil až hodinářův syn.

Ďalší hodinkové skvosty

K ďalšej najdrahším hodinkám na svete patrí aj hodinky od Patka Philippeho, ktoré nesú označenie Ref. 1518. Jedná sa o hodinky, ktoré možno kúpiť za 283 miliónov korún a ktoré sú známe predovšetkým svojou komplikovanosťou strojčeka. Aj keď na prvý pohľad môžu vyzerať hodinky ako jednoduché, obyčajné kúsky, nie je to tak. Jedná sa o hodinky, ktoré boli vyrobené v pouhých štyroch kusoch, je to teda úplným unikátom.

K ďalším drahým hodinkám sa radí aj hodinky od Louise Moineta, ktoré vytvoril v rámci kolekcie Meteoris. Hodinky majú cenu 111 miliónov korún a sú plné drahokamov, ktoré pochádza rovno z vesmíru.