Vlasy v zime trpia

Nie je to len pleť a ruky, kto v zime dostáva zabrať. Dosť v záprahu sú aj vaše vlasy. Mrazivý vietor, teploty pod nulou a čiapky z umelých materiálov sú pre vaše vlasy priamo katastrofa. Tieto faktory namáhajú ako pokožku vašej hlavy tak tiež samotné vlasy.

Či na svojich vlasoch pozorujete, že sú spľasnuté, lámu sa a stráca lesk tak aj na všetko vlasy terajší počasie nepôsobí vôbec dobre. Preto je potrebné zamerať sa viac na starostlivosť o ne.

Zimný vlasová kozmetika

V zime sa o vlasy musíme starať trochu inak. Naša pokožka veľmi trpia vplyvom striedajúce sa teplôt. Vonku máme mnohokrát pod nulou a doma si zase krásne potíme. Týmto sa môže pokožka veľa vysušovať a tvoriť nevzhľadné šupiny, alebo zase naopak, veľmi sa mastiť.

Preto je potrebné zvoliť tú správnu vlasovú kozmetiku, priamo na problém, ktorý vás v tomto období obťažuje. Nebojte sa dopriať si aj trochu luxusu v podobe kvalitných vlasových zábalov.

Či vás ale vysúšaniu pokožky doviedla až k lupinám, začervenané pokožke, svrbenie je potrebné navštíviť miesto drogérie lekáreň, kde si na odporúčanie lekárnička zakúpte ten správny šampón proti lupinám.

Starostlivosť do hĺbky

Vlasová kozmetika nie je to jediné, čo svojim vlasom môžete dopriať. Na rade sú teraz prípravky, ktoré váš vlas vyživí zvnútra. Opäť je na rade lekáreň, kde si môžete vybrať z mnohých vitamínových doplnkov stravy, ktoré vám pomôžu ku krásnym vlasom.

Tiež sa zamerajte na svoj jedálniček. Obmedzte príjem alkoholu a tiež kofeínu. Naopak sa zamerajte na konzumáciu jedál bohaté na železo, zinok a tiež selén. Samozrejmosťou je vitamín B a omega-3 mastné kyseliny.